Авторські статтіНовини

Cвяткування народження «Князя Миру й Милосердя» у Вифлеємі

Ніч миру та радості спустилася також і на землю, де прийшов на світ наш Спаситель. Вночі з 24 на 25 грудня 2015 р. відсвяткували Різдво вірні Єрусалимського Латинського Патріархату у Вифлеємі. Пригадаємо, що кілька років тому римо-католики Святої Землі прийняли рішення відзначати свята разом з православними, щоби спільно свідчити Бога в цьому багатостраждальному регіоні, який дуже потребує єдності. Але ці зміни не заторкнули визначні християнські святині Святої Землі, почерговість богослужінь в яких регулюється окремою угодою про “Status Quo”.

Початком святкувань у Вифлеємі є урочистий процесійний вхід до цього міста латинського патріарха Єрусалиму, що відбувається опівдні24 грудня. При в’їзді до міста Блаженнішого Фуада Туаля зустріли мер, настоятель храму святої Катерини, що входить до комплексу базиліки Христового Різдва, представник францисканської кустодії, представники влади, а також численні вірні. Процесія перейшла до базиліки Різдва та храму святої Катерини, де відслужено Вечірню.

Перед початком нічної різдвяної Святої Меси, Блаженніший Фуад Туаль урочисто відкрив Двері Милосердя в храмі святої Катерини. З патріархом співслужили приблизно 150 священиків, а Євхаристійну Жертву принесено в наміренні жертв насильства й тероризму в світі. На богослуженні були присутні Президент та Прем’єр-міністр Палестинської Держави, представники місцевої влади та дипломатичного корпусу, численні місцеві вірні й паломники.

«У цю ніч, в яку святкуємо народження Князя Миру й Милосердя, ми зібралися, аби молитися за те, щоб перемінилося обличчя землі, щоб світ став гостинним і безпечним місцем, де пануватиме мир замість суперництва, милосердя замість помсти, любов замість ненависті», – сказав під час проповіді Блаженніший Фуад Туаль, присвятивши свої роздуми Ювілеєві Милосердя.

Проповідник зазначив, що жахіття, пережиті останнім часом, є ознакою того, що «ми страждаємо від нестачі милосердя, так ніби прихід Христа та послання Його Різдва були даремними». І саме це, за його словами, спонукало Папу Франциска присвятити 2016 рік милосердю.

«Милосердя, – наголосив латинський патріарх Єрусалиму, – повинно огортати всіх, близьких і далеких, тих, кого любимо і тих, кого не сприймаємо. Легко дати доказ милосердя стосовно тих, які близькі нам з огляду на кровну, релігійну чи етнічну спорідненість. Але непросто поширювати його на бідних, виключених, біженців, в’язнів та жертв насильства й тероризму». Проповідник також підкреслив, що «милосердя не обмежується індивідуальними стосунками, але звернене також до всіх сфер громадського життя – політичної, економічної, культурної та соціальної».

За словами Блаженнішого Фуада Туаля, заклик до милосердя звернений «не лише до чесних людей, але також і до тих, які чинять зло, щоб вони опам’яталися та змінили напрямок». Він також «стосується тих, які втягнені у корупцію – ганебну ваду, що є великим гріхом, який взиває до Бога про помсту, бо підриває основи суспільства». «Браття і сестри, – підсумував проповідник, – милосердя не є знаком слабкості, але вираженням Божої всемогутності, найвищим проявом якої є милосердя та прощення».

Після Святої Меси Блаженніший Фуад Туаль поклав до ясел базиліки Різдва Христового статую Дитятка Ісуса.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.