Марсохід Curiosity досліджував дно одного з кратерів, який раніше був озером. Одержані дані надали доказ можливого існування життя на планеті.
В ході дослідження поверхні Марса, Curiosity часто бере різні породи та аналізує їх склад, а після надсилає отримані дані на Землю. Матеріали, отримані з дна кратера Гейла, свідчать про те, що близько 2 мільярдів років тому на цьому місці знаходилося озеро. Вся справа в наявності руди червоного залізняка та бору. Саме ці речовини залишаються в грунті і характерно формуються шарами один на одного. Експерти називають таке утворення осадовим басейном і на Землі в таких місцях відбувається безліч реакцій. Під час них повністю руйнуються деякі мінерали, утворюючи нові сполуки і підтримуючи життя у ґрунті. З цього випливає, що схожі процеси можуть проходити і на поверхні Марса і, як наслідок, можливе утворення різних мікроорганізмів.
Зараз апарат Curiosity продовжує вивчати поверхню Марса і брати проби ґрунту і каміння, щоб виявити сліди існування більш розвинених представників тваринного світу. Вчені не сумніваються в цьому, але для беззастережного твердження необхідні незаперечні докази. Також вивчення грунту допоможе майбутній експедиції космонавтів знайти найбільш важливі ділянки для досліджень.