Діаспора

ЦРУ нагородило Службу безпеки Чехії

Керівнику Служби безпеки Чехії Міхалу Коуделці вручили премію Джорджда Тенета, якою ЦРУ нагороджує за внесок у міжнародне співробітництво.

Підкреслюється, що наплели саму Службу безпеки Чехії, а не особисто Коуделку.

Коуделка отримав нагороду в березні під час візиту в США прем’єр-міністра Чехії Андрея Бабиша. Як повідомляє видання «Лідове новини», під годину поїздкі в США Бабиш і Коуделка зустрічалися з директором ЦРУ Джиною Хаспел.

Премія Джорджа Тенета — вища нагорода ЦРУ за міжнародне співробітництво. Фахівці називають її престижною, і вручається вона нечасто.

Президент Чехії Мілош Земан раніше критикував роботу Служби безпеки Чехії і назвавши її «тривалій». Коментуючи її нагородження за океаном, Земан підкреслив, що не збирається вказувати ЦРУ, кого йому слід нагороджувати. «З іншого боку, ЦРУ не змусить мене відмовитися від думки, що Служба безпеки Чехії не повинна втручатися у вивчення історії», — додав президент.

Як вже повідомляв «Празький Експрес», міністерство освіти Чехії готується переглянути методику викладання у школах сучасної історії.

На цей крок міністерство йде заради бажання протистояти впливу Росії. Раніше в доповіді Служби безпеки Чехії за 2017 р. був зроблений наступний висновок: «Сучасна історія, якої навчають у школах, є де-факто радянською версією сучасної історії. До певної міри, проросійському панславізму схильне та вивчення чеської мови та літератури. Не припиняється вплив радянської пропаганди і факт, що росіяни керують сучасною історією, створюють грунт для сучасної російської гібридної стратегії».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.