Політика

CNN: диктатор Путін блефував у 2022 році щодо ядерної загрози

Влада США всерйоз сприйняла ядерну загрозу Кремля. Цю тему спеціально розкручували в РФ у вересні-листопаді 2022 року, якраз на піку успішного наступу ЗСУ. Захід злякався. Злякався настільки, що почав затискати допомогу.

Підсумок – війна триває третій рік, хоча могла б уже й закінчитися.

Наприкінці 2022 року США почали серйозну підготовку до того, що Росія потенційно може завдати удару по Україні ядерною зброєю, пише аналітик CNN Джим Шутто.

Зазначається, що, за словами двох високопоставлених чиновників адміністрації США, ядерний сценарій для українського конфлікту розглядався як реальний після серії поразок російської армії, яка на той момент здала Харківську область і була змушена покинути Херсон.

Оцінка була дана на основі “вкрай чутливих даних”, які отримала американська розвідка, стверджують джерела CNN: розглядалася можливість, що Путін використовує тактичну ядерну зброю.

У Білому домі на той момент були особливо стурбовані тим, що Росія може застосувати стратегічну або бойову (тактичну) ядерну зброю.

Як пише видання, рівень планування був безпрецедентним.

“Це те, що нам дав цей конфлікт, тому ми вірили – і я вважаю, що це наше право – у необхідність ретельно підготуватися і зробити все можливе, щоб цього не сталося”, – сказав один із високопоставлених чиновників Білого дому.

Як пише CNN, до такого рівня планування США підштовхнув не один фактор, а сукупність подій і різних чутливих нових даних розвідки.

Один із чиновників розповідає, що страх адміністрації “був не просто гіпотетичним – він також ґрунтувався на деякій інформації, яку ми зібрали”.

За його словами, ідея полягала в тому, щоб спланувати все так, “щоб опинитися в кращому становищі на випадок, якщо ця подія, яка вже не є неймовірною, дійсно відбудеться”.

За словами ще одного високопосадовця, від кінця літа та протягом осені 2022 року Рада нацбезпеки США скликала низку засідань, щоб розробити план, як діяти, як запобігти або стримати росіян, якби були “дуже чіткі ознаки того, що вони збираються щось зробити, атакувати за допомогою ядерної зброї, або якби вони просто це зробили”.

“Я не думаю, що багато хто з нас, прийшовши на роботу, очікує витратити багато часу на підготовку до сценарію, який ще кілька років тому вважався чимось із минулої епохи”, – каже чиновник.

CNN звертає увагу, що такі розмови в Білому домі велися якраз тоді, коли українські війська вели контрнаступальну операцію на правому березі Херсонщини, і росіяни були близькі до втрати Херсона – єдиного обласного центру, який вони завоювали після початку повномасштабного вторгнення.

В адміністрації Байдена вважали, що така катастрофічна втрата може стати “потенційним тригером” для використання ядерної зброї, пише CNN.

І хоча Росія тоді втрачала позиції на українській території, а не на власній, але офіційні особи США були занепокоєні тим, що президент РФ Володимир Путін сприймав це інакше, оскільки він проголосив Херсон частиною Росії, а отже міг сприйняти його втрату як пряму загрозу російській державі.

“Деякий час ми вважали, що один зі сценаріїв, у якому вони розглядатимуть використання ядерної зброї, включає такі речі, як екзистенційні загрози російській державі та прямі загрози російській території”, – пояснює один із високопоставлених чиновників адміністрації Байдена.

Згідно з такою оцінкою, Росія могла розглядати тактичний ядерний удар як стримувальний фактор проти подальших втрат окупованих нею територій в Україні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України