Погані врожаї і високі транспортні витрати роблять сировину, таку як цукор і зерно, більш дорогим
Ціни на продукти харчування в усьому світі зростають протягом декількох місяців. Згідно з поточними даними Всесвітньої продовольчої організації ООН (ФАО), в середньому основні продукти харчування коштують приблизно на третину дорожче, ніж в попередньому році.
Найрізкіше зростання цін на цукор – вражаючі 60%. Зерно подорожчало на 26%. У травні 2020 року на Франкфуртській товарній біржі тонна пшениці коштувала 185 євро, зараз це 251 євро – восьмирічний максимум.
Крім того, найбільший в світі експортер пшениці, Росія вводить нові обмежувальні експортні мита. До 1 березня вони становили 25 євро за тонну. Після цього вона збільшиться до 50 євро за тонну. З 15 березня також були введені мита на експорт кукурудзи (25 євро за тонну) і ячменю (10 євро за тонну).
Цього року експерти очікують, що середня ціна на кукурудзу також буде на 60% вище, ніж в 2020 році. Те ж саме і на сою. За словами економіста-аграрники Франца Сінабеля, причиною різкого зростання цін, крім поганих урожаїв, є також висока ціна на сиру нафту, яка веде до зростання транспортних витрат.
Рано чи пізно австрійці зможуть відчути це під час покупок
Коли, наприклад, виробники печива, хліба та чіпсів піднімуть свої ціни через дорожнечу сировини. М’ясо також може подорожчати, оскільки кукурудза і соя – популярні корми.