Новини

Настав час назвати все своїми іменами – війну війною

У Росії факт агресії проти України давно не приховують. Тобто офіційна політика Кремля начебто не змінилася і полягає в «ихтамнет» і «гдевашидоказательства», але публічно про це почали говорити все більше і більше. Задає тон, як завжди, особисто задає президент РФ.

У 2014 році окупувавши Крим, він називав свою армію «народною самообороною», але буквально через кілька місяців була обібрана нова форма «ми ніколи не приховували, що саме російські військові захопили півострів.

Ще трохи пізніше Путін розмірковував про відправку росіян «вирішувати військові питання на Донбасі». Ну і зовсім недавно у відповідь а питання, коли він «забере Донбас», заявивши, що аналізує ситуацію, щоб «своєчасно прийняти рішення».

І вісь зараз греблю брехні прорвало.

Глава МЗС Лавров каже, що новімі бомбардуваннями ситуацію на Донбасі не змінити, а провідні російських госканалов у своїх ефірах жалкують, що Росія не захопила Маріуполь ще в 2014 році, а зараз вже не хоче.

Але як тільки Росію починають прямо в юридичних документах називати агресором і окупантом, відразу весь агітпроп починає викручуватись, соватися і кричати з усіх колонок: «це не ми». На цей раз приводом стало повідомлення представника президента у ВР Ірини Луценко про завершення роботи над законопроектом про реінтеграції Донбасу, де Росія вперше законодавчо стане країною-агресором.

У Москві перша і основна реакція – показове здивування і прокляття на адресу України і її господарів» тих  за океаном, і з Європі. Які тільки аргументи не використовувалися в РФ, щоб довести насамперед собі, що росіяни не окупанти, а велика нація-«миротворець» і посередник у вирішенні територіальних суперечок.

Правда, ні один з таких заморожених конфліктів на пострадянському просторі вирішено не було і не буде, оскільки не для цього вони роздуваються самим Кремлем.

У Раді Федерації вважають, що новим законом про Росії як країни-агресора українців хочуть відвернути увагу від внутрішніх проблем. У Держдумі кажуть, що ці ініціативи «нелюдські» і вони для «внутрішнього користування», але мета їх обірвати останні зв’язки російського і українського народів. Російські депутати говорять на цю тему так багато, що іноді забуваються і самі суперечать путінської мантри про «один народ».

Але далі пішло, як звичайно, російське державне телебачення.

Телеканал Росія-24 придумав новий мем, на рівні «розп’ятого слов’янського хлопчика» і «репресій проти снігурів». В їхній версії російської агресії «ні» тому, що в Україні всі хочуть дострокових виборів, а президента України потрібно ввести воєнний стан, щоб заарештовувати опозиціонерів і садити їх у концентраційні табори (!!!). Природно, в першу чергу, для російськомовних. Три роки хунта у владі, а табори досі не створені. Неякісний якийсь «фашизм» в Україні.

Але якщо відкинути російську пропагандистську машину, то на практиці справа зовсім в іншому. Дійсно, закон про реінтеграції, а точніше про окупованих теріторіях давно назріло і навіть перезріло. Для Кремля можливість продовжувати мучити громадян України на окупованому Донбасі – це самоствердження у власних очах та можливість показати Заходу «кузькіну мать». Йти з захоплених частин Донецької та Луганської областей Москва не збирається, а Мінськ-2 буде використаний, що нав’язувати зв’язати нескінченні і безрезультатні переговори.

Коли всі розсудливі сторони намагаються уникнути великої війни залишається назвати речі своїми іменами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України