Відповідь на парламентський запит від австрійської партії SPÖ до міністра внутрішніх справ Герхарда Карнера роз’яснює, як часто мігрантів відправляли назад до Австрії на кордоні та з яких причин.
Теоретично це мало б бути можливим лише на зовнішніх кордонах ЄС, оскільки прохачі притулку мають подавати заяву в першій країні, до якої вони в’їжджають. Але оскільки таке трапляється рідко, останніми роками на внутрішніх кордонах знову запровадили деякий контроль. Австрія контролює, наприклад, переходи в Угорщину, Словенію, Чехію та Словаччину.
“Крім того, злочинність, пов’язана з контрабандою людей, досягла значного рівня із загрозою безпеці нелегального проникнення терористичних загроз за маршрутами нелегальної міграції, на зовнішньому кордоні ЄС і в межах Шенгенської зони, зокрема на внутрішньому кордоні Австрії”, – сказав Карнер.
Німеччина вже давно контролює кордон з Австрією. Усі поїзди затримуються, оскільки федеральна поліція обшукує кожен вагон на предмет нелегальних мігрантів.
Цифри, опубліковані у відповіді на парламентське запитання, тепер показують, що такий контроль часто призводить до бажаного успіху. Відповідно, з 1 січня 2020 року до 18 грудня 2023 року з Німеччини до Австрії було оправлено або реадмісовано 39,7 тис. осіб.
Лише у 2023 році було 10 118 відмов та 1 312 реадмісій. Причинами цього були переважно недійсні проїзні документи (7 048), а у 2 190 випадках була відсутня чинна віза. Решта причин включають відсутність доказів мети перебування, досягнення максимальної тривалості перебування або національні заборони на в’їзд чи загрози громадській безпеці.
До трійки країн, громадянам яких відмовили у в’їзді в Німеччину, увійшли Туреччина, Сирія та Афганістан.