Економіка

Цифровізація роботи ОСББ: прийнято законопроєкт 7029

Сьогодні, 14 липня, Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроєкт 7029, який створює умови для цифровізації процесів управління багатоквартирними будинками, зокрема у діяльності об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Законопроєкт розроблений у співпраці Міністерства відновлення та народних депутатів України.

  • Цифрові рішення

Проєкт закріплює можливість повідомляти співвласників про збори, ухвалені рішення, протоколи та інші питання управління спільним майном в електронній формі. Наразі законодавство передбачає, що інформування здійснюється тільки особисто або рекомендованим листом;

Також передбачається можливість проведення зборів співвласників та загальних зборів ОСББ онлайн або в змішаному форматі (офлайн-онлайн). Зараз такі збори проводяться виключно очно;

Окрім цього, законопроєкт робить можливим електронне голосування з використання кваліфікованого електронного підпису (КЕП). На сьогодні багатьом співвласникам будинків відмовляють у такій можливості, посилаючись на відсутність відповідної прямої норми у законах України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» та «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

  • Ефективність управління

Законопроєкт затверджує чіткі вимоги до протоколу за підсумками зборів ОСББ. Відсутність таких вимог у наявному законодавстві створює ситуації, коли реєстратори або судді неодноразово ставлять під сумнів юридичну вірність протоколів. Як наслідок, це ускладнює, а інколи й унеможливлює роботу ОСББ.

Також проєктом знижується поріг ухвалення рішень до 50%+ (крім окремих питань). Ця зміна зумовлена тим, що багато мешканців  пасивні і не зацікавлені в управлінні.

При цьому можливість передбачити у статуті конкретного ОСББ  голосування по окремих питаннях у 2/3 голосів залишається. Як запобіжник для зловживань встановлено верхню межу у 75%.

Зазначені нововведення дозволять співвласникам спростити внутрішню комунікацію та зменшити витрати на управління багатоквартирними будинками.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України