Економіка

Цифровізація будівництва: покращено 3 будівельні послуги на Порталі Дія

На Порталі Дія тепер доступні 3 покращені будівельні послуги:

  • Повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будпаспорта та повідомлення про зміну даних у зареєстрованому повідомленні

  • Видача будівельного паспорта та внесення змін у виданий будівельний паспорт

  • Декларація про готовність об’єкта до експлуатації на підставі будпаспорта.

Ключові нововведення — можливість вносити зміни в уже подане повідомлення та виправити технічні помилки.

Також під час подання заяви більше даних будуть отримуватись автоматично з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Це спростить процес заповнення документів, зменшить кількість відмов від органів контролю, причиною яких часто були саме технічні помилки.

Зазначимо, що послуги з будпаспортом є одними з найпопулярніших будівельних послуг — на порталі Дія майже 40% всіх заяв на отримання послуг по будівництву були пов’язані саме з будівельним паспортом.

Покращення послуг проведено у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Довідково. Будівельний паспорт — документ, який визначає вимоги до розміщення і будівництва індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових та дачних будинків не вище двох поверхів з площею до 500 кв. метрів, а також господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України