ЄС|NATO

Ці тяжкі випробування кристалізують та згуртують нашу націю

Майже місяць вся країна живе в стані “часткової мобілізації” і “можливої війни”. Кожен полтавець задає собі питання: а що робити і як діяти в час “Ч”? Як загалом проходить військова підготовка, що в першу чергу потрібно робити мирному населенню Полтавщини та як можна допомогти розповів голова Полтавської обласної державної адміністрації свободівець Віктор Бугайчук.

– Скільки людей змобілізовано до лав Збройних сил України на Полтавщині?

– Із 3 березня 2014 року, тобто від початку проведення навчальних зборів із введенням в дію рішення “Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету та територіальної цілісності”, а також із початку проведення в державі часткової мобілізації, для доукомплектування призвано понад 1100 осіб.

– Яким чином і де призовники готуються, тренуються?

– Традиційно відновлення теоретичних знань, практичних дій та навичок військовослужбовців, які були призвані на навчальні збори та у зв’язку із мобілізацією, здійснюється безпосередньо у військових частинах, установах, військових комісаріатах.

– Як би ви оцінили матеріально-технічне забезпечення військових на Полтавщині?

– Політика цілеспрямованого знищення українського армії, яка особливо посилилася в роки “режиму” Януковича та його поплічника Лєбєдєва, на жаль, призвела до жахливих наслідків. Підтримка та оновлення матеріально-технічного забезпечення військовослужбовців Полтавщини, як і Збройних сил України в цілому, постійно недофінансовувалися та фактично не проводилися. Реальні проблеми і стан справ у наших військових частинах продемонстрували навчальні збори. Не вистачає пального, потребує покращення речове забезпечення військовослужбовців, частині техніки та озброєнню необхідні ремонти та модернізація, адже більшість цієї техніки – спадщина від часів СРСР. Нині військовики формують список необхідних речей, щоб полтавці мали змогу допомогти, піднімемо це питання перед депутатами обласної ради. Хто має змогу докласти зусиль до оновлення матеріально-технічного стану наших військ, може вже зараз звертатися до військових частин. До прикладу, у Кременчуці, оглянувши перелік необхідного, активісти придбали деякі речі й передали частині. Також відкрито благодійний рахунок, куди можна перерахувати кошти для полтавських вояків. Попри всі факти, військові зі всієї області запевняють, що мають у своєму складі достатню кількість озброєння та військової техніки для якісного виконання поставлених завдань.

– Відомо, що на території нашого краю, зокрема неподалік Гадяча, дислокуються військові. Яка мета їхньої дислокації? Чи можна називати кількість подібних оборонних пунктів? Якщо так, то скільки їх.

– За рішенням вищого керівництва Збройних сил України для посилення охорони, оборони важливих військових та промислових об’єктів, захисту транспортних стратегічних сполучень на території області, прибули військовослужбовці Збройних сил України з інших регіонів. Кількість особового складу та місця їх розміщення розголошувати не маю права. Їхня присутність – необхідність адекватного реагування на ситуацію, що складається в країні та тих завдань, які покладені на всіх нас задля захисту суверенітету нашої держави. Я вдячний усім, хто усіляко допомагає і підтримує військових у Гадячі.

– Обласна влада готує соціальну підтримку (збереження за ними робочих місць тощо) для призовників?

– 24 березня народний депутат України свободівець Олег Панькевич звернувся до виконувача обов’язків Президента Олександра Турчинова з проханням врегулювати соціальний захист призовників. Зокрема, свободівець запропонував дати доручення Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України та іншим державним органам внести пропозиції щодо законодавчого врегулювання збереження за призовниками місця праці та рівня заробітної плати. 27 березня Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації”, яким буде врегульовано соціальний захист. Обласна влада усіляко допомагатиме реалізації цієї ініціативи.

– Як полтавські Збройні сили співпрацюватимуть із Національною гвардією? Хто займається формуванням і “вербуванням” Нацгвардії на Полтавщині?

– Добровольці, які висловили бажання проходити службу у Національній гвардії, проходять попередній відбір у військових комісаріатах і стають на облік. Але за безпосереднє формування підрозділів Нацгвардії відповідають у Міністерстві внутрішніх справ України.

– Що робити краянами, якщо вони почують звуки сирени або, не приведи Господи, прозвучить повідомлення про війну? Буде евакуація чи полтавцям іти в бомбосховища?

– Найголовніше – це не панікувати самим та заспокоювати інших. Паніка – найбільший ворог. Існують секретні військові інструкції, які ніхто не має права розголошувати до певного моменту. Полтавцям необхідно буде дослухатися до засобів масової інформації. Якщо зникне зв’язок, то застосовуватимуться інші методи інформування. Після оголошення тривоги варто підготувати запас питної води, найпростіші засоби санітарної обробки, ліки, консервовані продукти на 2-3 доби, мінімальну кількість одягу та у герметичні пакети скласти документи. Подальші рекомендації та роз’яснення надаватимуть представники місцевих органів влади.

– А що стосовно чисельності бомбосховищ на Полтавщині? Який їхній стан?

– На території області є понад тисяча бомбосховищ, точну кількість називати не маю права. На жаль, стан частини з них незадовільний.

– Ваші побажання полтавським військовим і мирному населенню.

– Бажаю усім серцем, щоб війна оминула нашу державу. Зичу всім терпіння, прошу усіляко підтримувати один одного і не відступатися. Вірю, що ці тяжкі випробування кристалізують та згуртують нашу націю.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України