Авторські статтіЗдоров'я

Які популярні медичні препарати гублять ваші нирки

Всі ми знаємо, що лікування – це «палка о двох кінцях»: зцілюючи один орган, ми завдаємо шкоди іншому. І найчастіше удар приймають на себе нирки. Які ліки повинні викликати особливе побоювання?

Нам не подобаються дискомфорт і біль, і це природно. Тому ми всіляко намагаємося позбутися від них. І лікарі всім нам у цьому охоче допомагають, підказуючи все нові лікарські препарати, здатні вирішити різні проблеми. А ми з готовністю прислухаємося до цих порад і п’ємо медикаменти, не думаючи про те, яку шкоду наносимо своїм ниркам. Адже нирки – це наш природний фільтр. З року в рік ми перевантажуємо їх токсинами, що може мати дуже серйозні наслідки і зажадати нового лікування.

Лікарі знають про це ефекті, але продовжують рекомендувати препарати, які перевантажують виводять системи людини. Нижче наведено список особливо небезпечних для ваших нирок ліків.

Препарати, небезпечні для нирок:

1. Анальгетики: ацетамінофен, ібупрофен, аспірин.

2. Антибіотики: сульфонамиды, ципрофлоксацин, метицилін, ванкоміцин.

3. Протисудомні препарати: фенітоїн, триметадион.

4. Протизапальні засоби: колокины, інфліксімаб, гідроксихлорохін.

5. Препарати від високого артеріального тиску: каптоприл.

6. Противірусні препарати: індинавір, тенофовір, ацикловір.

При можливості намагайтеся уникати цих препаратів. Звичайно, призначати і відміняти лікування може тільки лікар, і, втручаючись на свій розсуд в цей процес, ви можете нашкодити собі ще більше. Однак, якщо ви бачите у списку рекомендацій препарати, що містять наведені вище речовини, поцікавтеся у лікаря, чи можна замінити їх іншими, менш токсичними. Справжній фахівець завжди з розумінням поставитися до вашого прохання!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.