Наш настрій, зовнішній вигляд і здоров’я безпосередньо залежать від балансу нашої гормональної системи.
Як тільки гормональний фон починає збоїти, у нас з’являються проблеми: підвищується стомлюваність, з’являється зайва вага, слабшає імунітет.
Щоб привести в норму гормональний фон, багато починають приймати аптечні препарати. Проте цього можна уникнути, якщо включити в щоденний раціон деякий корисні продукти.
1. Броколі
Брокколі дуже корисна для здоров’я. Вона містить вітаміни, мікроелементи, а також ненасичені жирні кислоти. Брокколі просто незамінна в дієтах, адже в 100 грамах міститься всього 30 кілокалорій. До того ж ця капуста підвищує рівень естрогену, що впливає на здоров’я волосся і нігтів. Рекомендуємо включати це корисний овоч в свій щоденний раціон.
2. Авокадо
Авокадо — дуже калорійний фрукт: в 100 грамах міститься цілих 208 кілокалорій. Однак дієтологи всього світу рекомендують включати його у будь-яку дієту як джерело жирних кислот, необхідних для схуднення. У ньому багато мікроелементів, мінеральних речовин і вітамінів. Авокадо підвищує рівень прогестерону і естрогену, які позитивно впливають на здоров’я шкіри. Для нормалізації гормонального балансу рекомендується їсти 2-3 авокадо в тиждень.
3. Лосось
Лосось містить живильний білок і є джерелом ненасичених жирних кислот омега-3, які вибудовують повноцінні клітинні мембрани, дозволяючи гормонів досягти своїх пунктів призначення, а також безпосередньо беруть участь в синтезі стероїдних і статевих гормонів. Крім того, в лососеві міститься фосфор, необхідний організму для побудови міцних кісток і зубів, а також вітаміни D, В6 і В12, селен та магній. Для поліпшення гормонального фону лосось рекомендується їсти двічі на тиждень.
4. Кіноа
Цей злак увійшов у моду відносно недавно, але його можна назвати еліксиром молодості. Кіноа знижує рівень цукру в крові, нормалізує холестерин і підтримує в нормі рівень гормонів андрогенів. Він також надає на організм заспокійливу дію, виводить токсини і попереджує розвиток серцево-судинних захворювань. Кіноа рекомендується включати в раціон як мінімум 2 рази в тиждень. Перед приготуванням крупу бажано промити і замочити на кілька годин.
5. Яєчні жовтки
Яєчні жовтки — найбагатше джерело важливих елементів. Вони містять мелатонін, необхідний для будівництва нових клітин, омега-6 і омега-3 жирні кислоти. Жовтки нормалізують діяльність серцево-судинної і нервової системи, допомагають організму боротися з алергією і запаленнями. Рекомендується включати в раціон 1 жовток в день.
6. Мигдаль
Мигдаль — король серед горіхів. Про його користь знають давно, тому він широко використовується в медицині та кулінарії. Він здобуде клітковину, що благотворно позначається на травленні, багато вітамінів і мінеральних речовин. Добре очищає кров і виводить жовч. Також піднімає рівень гормону адіпонектину, що допомагає поліпшити стан шкіри. Рекомендується щодня з’їдати 10-11 горішків мигдалю і використовувати його в якості приправи для покращення смаку страв.