Стою, курю на балконі п’ятого поверху. А тут летять двері…

У нас є сусіди. Чоловік і дружина, років по двадцять п’ять обом і, як я припускаю, що обидва володіють світоглядом і ранимим характером блондинки.

… Стою, курю на балконі, на своєму рідному п’ятому поверсі. Наді мною ще два поверхи сусідів. Чую, на шостому, чоловік з дружиною тихесенько так перемовляються про щось. Ну, про що може на балконі шепотітися молоді чоловік і дружина? Ясно справа про різноманітність інтиму, за допомогою виконання оного на балконі.

Але виявляється все не так просто. Так, інтим звичайно тут був присутній, але тільки не міжлюдяний, а людино-ремонтний. Ну, це справа знайома майже кожному.

Сусіди робили у себе ремонт, і ось несподівано, як медузою в око, постало питання і винесення постремонтного сміття.

— Ну ти чо, Свєтка! – гаряче шепотів чоловік – Так це швидко. Ніхто і не помітить. Ррраз, і все!

— Ой, а раптом чо? – резонно зауважила Свєтка

— А чо «чо»? – продовжував схиляти на недобре чоловік.

— Ну, хіба мало чо! – логічно заперечила дружина.

— Так нічо! Все пучком! – підвів ризику під диспутом чоловік.

Я вже зібрався йти, як почув над собою дивний шерех. Зверху посипалися тирса і ще якась фігня схожа на лупу.

— Давай… — здушено бурмотів чоловік. І по голосу було чутно, що він щось там сильно напружений. Ага, ага. Я б теж напружився. Але, напевно, спочатку головою. Бо ці два інтелектуала, щоб не тягнути по сходах двері, які не входила в ліфт, вирішили їх назвати Ікаром і скинути з балкона. Ось таке просте і елегантне рішення.

Я звичайно хотів попередити їх про дещо, бо досвід був вельми багатий і різноманітний, навіть набрав повний живіт повітря. Але не встиг.

Надсадно і якось жалібно крякнув, ці доморощені Боні і Клайд перевалили через балконні перила двері і з цікавістю втупилися вниз в очікуванні ефектного розльоту трісок від контакту деревини і асфальту.

Я спочатку теж хотів глянути, але вчасно подивився наверх. Весь трагізм прийдешнього промайнув перед очима як експрес-хроніка масового згвалтування.

Двері, які емігрували з балкона, до цього гніздилася на шостому поверсі. Я на п’ятому. А підімною був ще поверх, четвертий називається. Там жили нормальні люди, які по вихідних нормально прали білизну і абсолютно нормально її розвішували за балконом. Так, так, саме за балконом. Бо тато їхній, щоб не займати білизною і без того убогі квадратні метри балкона, зробив сушарку за перилами. До речі дуже зручно. Там, між двох арматурин, горизонтально прикручених по кутах перил, натягнуто рядів п’ять мотузок. А оскільки сьогодні неділя, то й білизни на них висіло не мало. Простирадла всякі, підодіяльники…

А двері то що? Їм сказали вниз, значить вниз. Але хто ж попереджав про мотузочки?

Вона свозанула повз мене чорним коршуном, після чого можна було без побоювання висунути голову і дивитися вниз. А внизу, в цей час відбувалися вельми кумедні речі.

Квадратний, дерев’яний виріб, вже порядком набравши швидкість, раптом зустрів на своєму шляху туго натягнуті білизняні мотузки. Треба сказати, що зроблені вони були дуже якісно, і тест драйв пройшли на п’ять балів. Але ось двері… Двері, вони чомусь перестали летіти прямо вниз, а зачепивши мотузку і намотавши на себе величезну білу простирадло, зробила чарівну дугу, і іншим кінцем увійшла точно у вікно третього поверху. Увійшли жорстко і безкомпромісно, як нахабний Карлсон в простирадлі, обожравшийся ферментованого варення.

… Сусіди на третьому давно мріяли змінити потріскані вікна на пластикові. І, нарешті дочекавшись літа, зважилися. Як раз в цей момент майстра витягли стару раму, поставили і злегка наживили нову, білу, з потрійним склопакетом і трохи відійшли углиб кімнати, помилуватися на результат справ своїх.

Буквально через пів хвилини вони булі змушені різко здивуватися тому, як рама, начебто і закріплена раптово самостійно увійшла назад в кімнату, супроводжувана ніж у білому з ромашками, одязі. Мелодійний і красивий дзвін оповістив всіх, що установка нових вікон тимчасово відміняється.

Але це був лише третій поверх. І двері пам’ятаючи, куди їх направили, затримуватися не стали, і вже не вертикально, а естетично плануючи, кинулися до землі.

… Невелика, але вже кудлата собака, моделі болонка з насолодою гадила під вікнами, і періодично оглядаючи перехожих, заливаючись верескливим гавкотом на коліна. Перехожі опускали голови, що б подивитися, звідки йде настільки мерзенний звук, потім гидливо кривилися і прискорювали крок. Смерділо від цього серуна нестерпно.

Його знав увесь двір, оскільки ця кудлата смердючка цілими днями тільки й робила, що гадила і тявкала. На диво, це маленьке тіло виробляло стільки лайна, що корови Нечорнозем’я просто плачуть від сорому. І щоранку, йдучи на роботу, я чув вираз щирої любові собачці нашої, загалом ті, інтелігентної двірнички.

В цей раз болонка була особливо визглива і неохайна. Сидячи в жахливій раскорячці вона тявкала на весь двір, мабуть закликаючи подивитися, як їй незручно.

І в момент найвищої ейфорії сталося те, після чого двірничка стала дуже ввічливо вітатися з моїми сусідами, власниками дері.

Двері, в повній тиші на бриючому польоті, пройшли майже по вухах раптово заткнувшемуся серуну і з гуркотом закінчення світу, приземлилася в парі метрів від болонки.

Природа замовкла. Комарики, до цього шукали жертву, переляканою зграйкою кинулися в кущі і звідти з жахом дивилися, як болонка, ме-е-ееедленно і мовчки(!) встала, обережно подивилася по сторонах, потім підозріло на свою купу, підняла погляд до неба, хвилину постояла в заціпенінні і якимось крабьим шагом, в повній тиші пошкандибала за будинок.

З тих пір ходила боком мовчки, як німий юродивий, і гадила виключно на газонах задерши голову вгору.

Ну а сусіди. Їм нічого не було, окрім набутого досвіду і фінансового збитку за розбите вікно, яке приїхали вставляти вже інші майстри, оскільки ті, попередні, від потрясіння пішли в багатотижневий запій.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh