Авторські статті

Чи поставлять пам’ятник з Й.Сталіним в Криму

Як відомо, в так званому кримському уряді планують до 70-річчя Ялтинської конференції в Лівадії встановити пам’ятник “Великій трійці” від метра сучасного монументалізму – Зураба Церетелі, що правда вагою всього в 10 тонн. Тим не менш, наявність в “Великій трійці” персони Сталіна викликало обурення у кримських татар.

Так, національний рух кримських татар вже звернувся до влади Росії з рішучим протестом у зв’язку з рішенням кримської влади встановити пам’ятник “Великій трійці” в Ялті, розцінивши це: “як явна ознака відродження неосталінізму і повернення до часів терору і позасудових розправ”.

До слова сказати, до цього пам’ятник хотіли встановити у Волгограді, однак, обласна і міська влада не прийшли до єдиної думки, чи варто йти на такий крок. У підсумку, Сталін і Ко досі припадають пилом у майстерні Зураба Костянтиновича.

Отже, що ми маємо? Пам’ятник Сталіну не встановлено, при всіх тих тенденція відродження культу особи кривавого вождя, які зараз є в російському суспільстві, навіть у Волгограді – місті яке колись носило ім’я тирана! Але в Криму місцева маріонеткова влада з розпростертими руками чекає монумент, враховуючи складність міжнаціональних відносин на півострові на даний момент, а тут ще й Сталін!

У підсумку, в Крим не тільки, як видно зараз скидається все сміття, яке не знайшло місця на площах і в парках Росії, але і всіляко загострюється міжнаціональний конфлікт через провокації і образу почуттів та гідності кримськотатарського народу. Латентне загострення з подальшими репресіями?

zloy_odessit

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України