Новини

Чи можна замінити універсальний розчин для лінз водно-сольовим?

Користувачі контактних лінз знають, як важливо обрати ефективний засіб для промивання та зберігання оптики. Але знаходяться ті, хто хоче заощадити та шукає альтернативні засоби для догляду за оптикою. На тематичних форумах є багато обговорень, де користувачі розповідають, як самостійно зробити водно-сольову рідину із дистильованої води та харчової солі. Інші стверджують, що звичайний фізрозчин очищує лінзи не гірше універсальних засобів. Дізнаємось, чи це так.

Які функції виконує багатофункціональний розчин?

Універсальні препарати використовують для двох цілей: промивання та зберігання засобів корекції. Тобто, ними можна промивати пластинки та наповнювати контейнер. На першому етапі відбувається механічне очищення пластинок від бруду, пилу та біологічних відкладень на поверхні. Коли лінзи занурюють у розчин, відбувається другий етап догляду:

  • Дезинфекція

Лінзи накопичують бактерії, віруси та спори грибів, які призводять до появи інфекційних ускладнень. Тому важливо регулярно дезінфікувати оптику багатофункціональним засобом або пероксидною системою. За 4-6 годин перебування у контейнері з багатофункціональною рідиною лінзи дезінфікуються, а це найкраща профілактика кон’юнктивіту, кератиту та інших інфекційних хвороб.

  • Глибоке очищення

На поверхні контактної оптики накопичується пил, ворс, часточки косметики, аерозолів та сигаретного диму. Водно-сольова рідина допоможе позбавитись частини забруднень, проте не здатна глибоко очистити матеріал. Структура лінз нагадує губку, крізь яку проходять тисячі каналів для транспортування повітря до поверхні рогівки. Ці канали засмічуються жировими, сольовими та ліпідними відкладеннями, тому погіршується киснепроникнісь пластинок. Універсальний розчин здатен глибоко очистити матеріал, розчинивши усі види забруднень.

  • Зволоження

Більшість сучасних розчинів містять у складі гіалуронову кислоту. Ця речовина зв’язує молекули води, тим самим зменшує випаровування. Матеріал, зволожений рідиною з гіалуроновою кислотою, менше пересихає. Лінзи довше залишаються м’якими та комфортними, а головне — знижується вірогідність появи синдрому сухого ока. Водно-сольові рідини не здатні так ефективно зволожувати матеріал.

Сольовий, фізрозчин чи будь-який аналог не здатен виконувати функцій універсальних засобів для догляду за контактною оптикою. Вони можуть допомогти у критичних випадках, коли треба терміново промити засоби корекції чи наповнити контейнер для зберігання. Але не треба використовувати їх постійно, адже неякісне очищення матеріалу збільшує вірогідність розвитку інфекційних захворювань очей.

Спробуйте розчини Solente

Якщо ви не задоволені якістю свого розчину, відчуваєте сухість очей, або помічаєте почервоніння білкової оболонки — спробуйте універсальні розчини (https://kyivlinza.ua/catalog/rastvory-dlya-linz/) компанії Solente. Це український виробник, який виготовляє оптику та засоби для догляду на виробництвах Європи. Багатофункціональні розчини виготовляють в Італії, вони відповідають стандартам якості ЄС та сертифіковані в Україні. А ще їх можна використовувати для догляду за прозорою та кольоровою оптикою. В лінійці бренду є засоби з гіалуроновою кислотою, а також гіпоалергенні препарати для людей с чутливими очима. Заходьте в інтернет-магазин Київлінза та обирайте якісну оптику за доступними цінами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України