Багато людей, перед тим як виїхати з України до Польщі https://rubikon.com.ua/, цікавляться, чи зможуть вони потім з’їздити ненадовго додому і повернутися повторно, якщо вони не мають закордонного паспорту. Це дійсно цікаве і неоднозначне питання.
Слід відмітити, що більшість рішень про перетин тією чи іншою особою кордону приймається безпосередньо прикордонником на КПП. Він має чіткі інструкції та рекомендації щодо в’їздубіженців, але може діяти згідно ситуації, якщо це не протирічить закону. Згідно цих рекомендацій, повторний перетин кордону біженцями заборонений і можливий лише за дуже особливих обставин. Причому дуже бажано, щоб ці обставини були задокументовані. Серед них:
- хвороба близької людини;
- повернення за дітьми та рідними;
- потреба в операції за станом здоров’я.
Зазначимо, що це доволі приблизні аргументи, які прикордонник може їх відхилити, що, скоріш за все, і зробить. При чому це відноситься як до жінок і чоловіків, так і до дітей. Також повторний в’їзд в Польщу повинен відбутись не пізніше, ніж через місяць після останнього виїзду.
Якщо ж закордонний паспорт у вас є, але його термін дії закінчується, ви маєте можливість продовжити його в посольстві України в Польщі. Тоді ви без проблем зможете перетинати кордон в обидві сторони.
Чи фіксується факт перетину кордону з Польщею за внутрішнім паспортом?
Перетнути кордон в бік Польщі ви можете з внутрішнім паспортом або навіть взагалі без документів, що посвідчують особу. В такому випадку вам видадуть спеціальну довідку, яка і стане вашим офіційним дозволом перебування в країні. Таким чином фіксується факт перетину особою кордону і її перебування у Польщі.
Щоб потім без проблем повернутись додому слід звернутися до консульства України і замовити відповідну довідку. Цей документ потрібно буде засвідчити українським прикордонникам при виїзді з Польщі. При цьому заїхати назад, як ми вже зазначали, у вас навряд вийде.
Чи можна отримати закордонний паспорт у Польщі?
Зробити закордонний паспорт у Польщі цілком можливо. Для цього потрібно подати заявку до місцевого консульства України. Причини для його оформлення наступні:
- втрата документа або ж його перше отримання;
- закінчення терміну дії;
- відсутність вільних сторінок.
Ціну на виготовлення паспорта слід уточнювати по місцю, адже його вартість залежить від курсу долара.
Щоб подати заявку на закордонний паспорт,потрібно мати при собі:
- анкету (можна заповнити в електронному вигляді або попросити у консульстві);
- дві кольорові фотокартки 3,5х4,5 см і одну 10х15 см;
- документ, який засвідчує вашу особу і може підтвердити, що ви є громадянином України;
- дозвіл-довідка або відмітка в особистому документі, яка свідчить про те, що ви перебуваєте у Польщі офіційно.
Як бачите, деяких документів, зокрема паспорта чи свідоцтва про народження, у вас може і не бути. Тоді потрібно спочатку відновити їх, а вже потім можна розраховувати на оформлення закордонного паспорта.
Майте на увазі, що правила отримання тих чи інших документів можуть змінюватись доволі швидко, тому завжди уточнюйте актуальну інформацію у консульстві України для саме вашого випадку.