Після підриву окупантами греблі Каховської ГЕС та зневоднення водосховища сухих районів, які б дозволили українській армії рушити вперед, не з’явилося. Про це розповів в ефірі телемарафону народний депутат України, секретар Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки, полковник СБУ Роман Костенко.
Так він прокоментував експерту німецького видання Bild Юліана Ріпке, який стверджував, що така можливість може з’явитися вже найближчим часом.
Костенко вважає, що противник намагається повернутись на свої старі позиції. Поки що тією місцевістю ЗСУ йти не можуть.
“Останнім часом вода спадає: нижче за Каховську греблю русло вже сформувалося, вище за Берислав – ще формується. Противник дійсно на деяких своїх напрямках повертається на свої старі позиції, де є можливість, і далі продовжує обстрілювати місто. Не з’явилося якихось посушливих районів, через які можна було або нашим Силам оборони, або армії противника перейти. За фактом характер дій не змінився, все залишилося так, як було”, – підсумував Костенко.
Він зазначив, що зараз оборона відбувається по Дніпру: противник маневрує, виходячи з того, як вода спадає, – займає позиції вище, щоб контролювати більшу частину висохлої території.
У свою чергу представниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону зазначила, що росіяни під час повернення на старі позиції стикаються з перешкодами у вигляді своїх мін.
“Велика вода” розкидала російські мінні загородження, які російські окупанти намостили вздовж лівого берега. “Їм доводиться розмінувати територію перед тим, як повертатися. До того ж, їхня робота ускладнюється поширенням кишкових інфекцій”, – цитує Гуменюк видання “Радіо Свобода“.
За її словами, російським військовим на лівому березі зараз “складно, тому що у них перебої з питною водою дуже великі, а логістика в них не убезпечена”.
Нагадаємо, підрив Каховської ГЕС і повінь, що послідувала за ним, створила для України в цілому і Херсонщини зокрема проблему, яка супроводжуватиме нас десятиліттями – міни, віднесені водою з мінних полів, які тепер розсіяні по всій зоні паводку.