Економіка

Чи може роботодавець відмовити у відпустці через введений військовий стан в Україні

В Україні з початком війни було прийнято закон про організацію трудових відносин в умовах військового стану, згідно з яким до завершення військового стану всі вихідні на державні свята та перенесення вихідних на будні дні скасовано.

У зв’язку з цим постає питання: а як бути з відпусткою?

Чи має право роботодавець у зв’язку з тим самим військовим становищем відмовити співробітникові у відпустці? Чи законно не підписувати заяву?

Відповідь на ці запитання відповіла адвокат адвокатського об’єднання “Вертикаль” Марія Левченко.

“Роботодавець може відмовити у наданні щорічної відпустки за умови, що працівника залучено до виконання специфічних робіт на об’єктах критичної інфраструктури. Заборонено відмовляти у наданні відпустки з догляду за дитиною до трьох років та у зв’язку з пологами”, – каже юрист.

Іншим працівникам, які не залучені до роботи на об’єктах критичної інфраструктури, надаються щорічні відпустки максимально до 24 календарних днів.

“Якщо у вас залишаються ще більше 24 календарних днів не відгулянної щорічної відпустки, то в такому разі вони зберігаються і будуть вам надані після завершення військового стану”, – каже Левченко.

Додамо, що щорічна основна відпустка може бути поділена на частини за згодою працівника, але одна частина має бути не менше 14 календарних днів.

Протягом відпустки працівник отримує середню заробітну плату, яку вирахували за даними за останні 12 місяців.

У зв’язку з військовим становищем у 2022 році уряд ухвалив рішення про відміну додаткових вихідних.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України