Авторські статтіДіаспора

Чехія готова ввести прикордонний контроль слідом за Німеччиною та Австрією

Якщо Німеччина, а за нею і Австрія, введуть прикордонний контроль із-за міграційної кризи, то так само вчинить і Чехія.

Про це сказав виконуючий обов’язки прем’єр-міністра Чехії Андрій Бабиш.

«На зустрічі Вишеградської четвірки в Будапешті був присутній канцлер Австрії Себастіан Курц. Він сказавши, що в разі відновлення Німеччиною прикордонного контролю з метою допуску біженців на свою територію, Австрія теж почне перевіряти документи на кордонах. Ми застосуємо ті ж заходь, на прикордонних пунктах будуть перевіряти документи», — сказавши Бабиш.

Андрій Бабиш і його колеги з країн Вишеградської четвірки (Словаччина, Польща, Угорщина) не поїдуть на саміт ЄС, запланований на 24 червня.

«Ми домовилися, що брати участі не будемо. На саміті будуть говорити про міграції, і ми заздалегідь не згодні з її висновками. Саміт 24 червня пов’язаний з якоюсь ситуацією в Німеччині. Наступного тижня відбудеться засідання Ради ЄС, це питання буде обговорюватися. Це ще одна причина не їхати на недільний саміт, висновки якого ми не підтримуємо», — цитує Бабиша сайт Idnes.cz.

Він пояснив, що на саміті хочуть прийняти рішення про збільшення числа співробітників агентства Frontex, відповідального за охорону зовнішніх кордонів ЄС. Бабиш переконаний: цього мало, потрібно розширити їх повноваження. «Який сенс виділяти сотні мільйонів євро на підрахунок нелегальних мігрантів? Вони повинні боротися з перевізниками», — заявив чеський прем’єр.

Бабиш додав, що на Півночі Африки потрібно побудувати центри для мігрантів, де за гроші ЄС їм забезпечать безпеку. «Ці центри повинні перебувати за межами Європи», — сказав Бабиш.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.