Звички, які допоможуть прожити на десяток років більше

СПОКІЙ І КЕФІР: +14 РОКІВ

Хронічні стреси порушують роботу ЦНС, а вона регулює функції всього організму. Так що приберіть постійне джерело адреналіну і навчіться на будь-яку нервову ситуації реагувати спокійно.

Різновид стресу – не тільки недосип, але і сон, неузгоджений з біоритмами організму. Наприклад, десь з 20:00 до 01:00 посилено виробляється мелатонін — гормон, що регулює роботу головного мозку, імунної, ендокринної та серцево-судинної систем, працює як антиоксидант і уповільнює старіння клітин. Але він виробляється за умови, що людина знаходиться в цей час не в освітленому офісі або у фітнес-комплексі, а в темряві – чого можна досягти, тільки відійшовши до сну в кімнаті з заштореними вікнами. Безумовно, для сучасної людини, яка часто після 20:00 тільки виходить з роботи, лягати спати в цей час складно. Але якщо хочеться пожити подовше — шукайте способи дотримуватися «сонне» правило.

Що стосується харчування, то 75% раціону повинна становити рослинна їжа (овочі, зелень, фрукти, каші з цільного зерна), 25% – білки, в тому числі кисломолочні продукти (в їх числі – 200 мл кефіру або йогурту, в ідеалі — приготовлених власноруч або хоча б без стабілізаторів і барвників у складі). Кисломолочні продукти забезпечують баланс мікрофлори в кишечнику, а це запорука того, що всі органи функціонують злагоджено, без помилок працює імунітет, повноцінно засвоюється їжа, і як наслідок – немає місця хвороб.

У раціоні має бути поменше промислово оброблених продуктів, смажених страв, тортів і цукерок, їжі зі складної кулінарної обробки. Залізне правило – не переїдати. Харчуватися необхідно в 4-5 прийомів. Тоді навантаження на явились в місті у організації буде більш рівномірною, рівень цукру у крові — стабільним, а це забезпечить злагоджену роботу мозку і ШЛУНКОВО-кишкового тракту і продовжить життя.

КИСЕНЬ І НАВАНТАЖЕННЯ: + 6 РОКІВ

Кожен день ваші м’язи повинні працювати. Вранці – зарядка, протягом дня і до вечора – швидка ходьба (загалом – до 4-5 км), фітнес-тренування, гра в теніс, плавання, роботи на дачі, збір ягід і грибів у ліс. Для тих, кому за 50, фізнавантаження – не щодня, а 4-5 разів на тиждень.

Не допускайте перевтоми і не навантажуйтеся в приміщенні — робота м язів (у тому числі при зарядці) повинна проходити на свіжому повітрі. Інакше відбувається перемикання на безкисневе вироблення енергії, і в організмі з’являється надлишок молочної кислоти, недоокислених продуктів обміну речовин. І людина стає вразливою перед вірусами, бактеріями, в тій чи іншій мірі порушуються функції органів.

РОБОТА ДУШІ І РОЗУМУ: + 3 РОКИ

В людині від природи закладена потреба у пошуку сенсу життя. Вдосконалення душі і свідомості допомагають пошуків і стають їх наслідком. Відсутність служіння сім’ї, іншим людям позбавляє радості і років не додає.

Змушуйте працювати свій мозок – думайте, читайте, отримуйте нові навички, досвід, знання. Це теж продовжує життя. Адже від тонусу головного мозку безпосередньо залежить стан інших органів і систем.

БЕЗ СИГАРЕТ І АЛКОГОЛЮ: + 5 РОКІВ

90% сигаретного диму — чадний газ, 10% – 4000 отруйних домішок і парів. Тобто регулярне куріння – це постійне отруєння, а воно старить клітини.

Зловживання алкоголем порушує роботу нервової системи і печінки. Тоді вона виробляє детоксикацію в неповному обсязі, і виникає хронічне отруєння.

Доза алкоголю, що надає руйнівну дію, у кожного своя. Але ознаки перебору — загальні: болить голова, виникає слабкість і занепад сил. Зменшуйте дози спиртних напоїв або відмовтеся від них взагалі!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh