Авторські статтіЗдоров'я

Звички, які допоможуть прожити на десяток років більше

СПОКІЙ І КЕФІР: +14 РОКІВ

Хронічні стреси порушують роботу ЦНС, а вона регулює функції всього організму. Так що приберіть постійне джерело адреналіну і навчіться на будь-яку нервову ситуації реагувати спокійно.

Різновид стресу – не тільки недосип, але і сон, неузгоджений з біоритмами організму. Наприклад, десь з 20:00 до 01:00 посилено виробляється мелатонін — гормон, що регулює роботу головного мозку, імунної, ендокринної та серцево-судинної систем, працює як антиоксидант і уповільнює старіння клітин. Але він виробляється за умови, що людина знаходиться в цей час не в освітленому офісі або у фітнес-комплексі, а в темряві – чого можна досягти, тільки відійшовши до сну в кімнаті з заштореними вікнами. Безумовно, для сучасної людини, яка часто після 20:00 тільки виходить з роботи, лягати спати в цей час складно. Але якщо хочеться пожити подовше — шукайте способи дотримуватися «сонне» правило.

Що стосується харчування, то 75% раціону повинна становити рослинна їжа (овочі, зелень, фрукти, каші з цільного зерна), 25% – білки, в тому числі кисломолочні продукти (в їх числі – 200 мл кефіру або йогурту, в ідеалі — приготовлених власноруч або хоча б без стабілізаторів і барвників у складі). Кисломолочні продукти забезпечують баланс мікрофлори в кишечнику, а це запорука того, що всі органи функціонують злагоджено, без помилок працює імунітет, повноцінно засвоюється їжа, і як наслідок – немає місця хвороб.

У раціоні має бути поменше промислово оброблених продуктів, смажених страв, тортів і цукерок, їжі зі складної кулінарної обробки. Залізне правило – не переїдати. Харчуватися необхідно в 4-5 прийомів. Тоді навантаження на явились в місті у організації буде більш рівномірною, рівень цукру у крові — стабільним, а це забезпечить злагоджену роботу мозку і ШЛУНКОВО-кишкового тракту і продовжить життя.

КИСЕНЬ І НАВАНТАЖЕННЯ: + 6 РОКІВ

Кожен день ваші м’язи повинні працювати. Вранці – зарядка, протягом дня і до вечора – швидка ходьба (загалом – до 4-5 км), фітнес-тренування, гра в теніс, плавання, роботи на дачі, збір ягід і грибів у ліс. Для тих, кому за 50, фізнавантаження – не щодня, а 4-5 разів на тиждень.

Не допускайте перевтоми і не навантажуйтеся в приміщенні — робота м язів (у тому числі при зарядці) повинна проходити на свіжому повітрі. Інакше відбувається перемикання на безкисневе вироблення енергії, і в організмі з’являється надлишок молочної кислоти, недоокислених продуктів обміну речовин. І людина стає вразливою перед вірусами, бактеріями, в тій чи іншій мірі порушуються функції органів.

РОБОТА ДУШІ І РОЗУМУ: + 3 РОКИ

В людині від природи закладена потреба у пошуку сенсу життя. Вдосконалення душі і свідомості допомагають пошуків і стають їх наслідком. Відсутність служіння сім’ї, іншим людям позбавляє радості і років не додає.

Змушуйте працювати свій мозок – думайте, читайте, отримуйте нові навички, досвід, знання. Це теж продовжує життя. Адже від тонусу головного мозку безпосередньо залежить стан інших органів і систем.

БЕЗ СИГАРЕТ І АЛКОГОЛЮ: + 5 РОКІВ

90% сигаретного диму — чадний газ, 10% – 4000 отруйних домішок і парів. Тобто регулярне куріння – це постійне отруєння, а воно старить клітини.

Зловживання алкоголем порушує роботу нервової системи і печінки. Тоді вона виробляє детоксикацію в неповному обсязі, і виникає хронічне отруєння.

Доза алкоголю, що надає руйнівну дію, у кожного своя. Але ознаки перебору — загальні: болить голова, виникає слабкість і занепад сил. Зменшуйте дози спиртних напоїв або відмовтеся від них взагалі!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України