Авторські статтіЗдоров'я

Вибираємо лікаря: популярні фрази, що викривають поганого стоматолога

Незважаючи на безліч стоматологічних клінік, в яких практикують сотні лікарів, вибрати з цієї когорти єдиного, найкращого, справжнього професіонала завжди дуже проблематично. І буквально кожен з нас задається питанням:

«Як не зробити помилки і не опинитися в руках недбайливого лікаря, який найменше – замовчує питання пацієнтів, а то може і недолікувати карієс, забути в десні шмат інструменту, неякісно поставити пломбу або взагалі примудритися зробити це на здоровому зубі. З легкістю обчислити поганого стоматолога допоможуть фрази, які Ви можете почути на прийомі у іншого лікаря.

Чотири фрази, які допоможуть зрозуміти: Ви потрапили до поганого стоматолога

На прийомі в дантиста пацієнту необхідно серйозне ставлення та професійна допомога.

  • Варто врахувати, що у хорошого лікаря немає можливості займатися відразу всіх, тобто в клініці високого класу як мінімум повинні також працювати: терапевт, ортопед, рентгенолог, хірург, гігієніст.

І ще: з вуст лікаря важливо не почути деякі популярні фрази, які свідчать – перед Вами поганий стоматолог.

«Не перебільшуйте, Вам не так вже й боляче, можна потерпіти»

Це коронна фраза радянських стоматологів, яка була завжди напоготові для пацієнтів, які звивалися в кріслі від болю. В ті часи лікування зубів було справжніми тортурами, і люди намагалися відкладати візит до лікаря якомога довше. Однак, тоді лікарі так говорили і навіть в деякому роді підбадьорювали хворих із-за відсутності анестезіологічних препаратів хорошої якості. Сьогодні ж, коли у стоматологічних клінік є все для якісного і безболісного лікування, подібний підхід є абсолютно неприйнятним. Без зволікання прощайтеся з лікарем, який відмовляє Вам у знеболюванні зуба належний чином.

«Цією методикою вже не менше 30-ти років, і вона ще ніколи не підводила»

Подібне твердження просто пряме продовження першого. Таких слів фахівець також не повинен вимовляти, оскільки лише за останнє десятиліття з’явилося неймовірна кількість нових методик, матеріалів і технік. І жоден лікар, мета якого по-справжньому якісне лікування, ні за що не стані триматися хоч і добрі, але застарілі традиції. Тому, якщо лікар намагається переконати Вас, наприклад, в тому, що металокераміка – це єдино надійний на сьогоднішній день і перевірений часом метод протезування, краще не витрачати на такого ескулапа ні часу, ні грошей.

«Я і без рентгена все бачу»

Одного лише звичайного лікарського огляду буває досить не завжди. Таким чином не довго пропустити досить серйозну проблему: наприклад, у одного з видів новоутворень в області зубного кореня є невтішний прогноз – воно до останнього нічим не дає про собі знаті і нерідко виявити його можна лише за допомогою рентгенівського знімка. Крім того, стоматолог – справжній професіонал направляє на рентген і по завершенні лікування, щоб упевнитися в якості виконаної роботи. Тому, якщо лікар, до якого Ви потрапили на лікування, вважає непотрібним проводить діагностику, розраховуючи, що його не підведе орлиний погляд, варто поміркувати: а чи не втратить він чого-небудь серйозного?

«Мені нічого не потрібно розповідати, лікар тут я краще знаю»

Не варто Вашої уваги і стоматолог, який не бажає слухати, в тій годину як Ви намагаєтеся донести до нього важливі відомості про свій стан. Наприклад, ті, що у Вас алергія на ті чи інші препарати для знечулення, пломба ти на зуби, розташовані поруч з запломбованим, а відбілювання заподіює сильний біль і т. д.

Четыре фразы, которые помогут понять: Вы попали к плохому стоматологу

Стоматолог зобов’язаний прислухатися до пацієнта і не відмахуватися від будь-яких відомостей про його здоров’я, в іншому випадку, результат лікування, як правило, плачевний.

  • Варто враховувати, що хороший лікар для початку наочно покаже (на рентгенівському знімку) і пояснити всі проблеми з Вашими зубами і лише після стані пропонувати можливі варіанти терапії.

Існує категорія лікарів, не відступають від правила – лікувати пацієнта дуже тривалий годину з застосуванням виключно дорогих методик, необхідність в яких не завжди виправдана. Тобто якщо Вам не пропонують жодних альтернатив лікування з різними прайсами і шантажують Вашим здоров’ям, також негайно прощайтеся з таким стоматологом.

Будьте далекоглядніший: ми сподіваємося, що наведена інформація допоможе Вам з вибором свого стоматолога

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh