Авторські статтіЗдоров'я

Вибираємо лікаря: популярні фрази, що викривають поганого стоматолога

Незважаючи на безліч стоматологічних клінік, в яких практикують сотні лікарів, вибрати з цієї когорти єдиного, найкращого, справжнього професіонала завжди дуже проблематично. І буквально кожен з нас задається питанням:

«Як не зробити помилки і не опинитися в руках недбайливого лікаря, який найменше – замовчує питання пацієнтів, а то може і недолікувати карієс, забути в десні шмат інструменту, неякісно поставити пломбу або взагалі примудритися зробити це на здоровому зубі. З легкістю обчислити поганого стоматолога допоможуть фрази, які Ви можете почути на прийомі у іншого лікаря.

Чотири фрази, які допоможуть зрозуміти: Ви потрапили до поганого стоматолога

Четыре фразы, которые помогут понять: Вы попали к плохому стоматологу

На прийомі в дантиста пацієнту необхідно серйозне ставлення та професійна допомога.

  • Варто врахувати, що у хорошого лікаря немає можливості займатися відразу всіх, тобто в клініці високого класу як мінімум повинні також працювати: терапевт, ортопед, рентгенолог, хірург, гігієніст.

І ще: з вуст лікаря важливо не почути деякі популярні фрази, які свідчать – перед Вами поганий стоматолог.

«Не перебільшуйте, Вам не так вже й боляче, можна потерпіти»

Це коронна фраза радянських стоматологів, яка була завжди напоготові для пацієнтів, які звивалися в кріслі від болю. В ті часи лікування зубів було справжніми тортурами, і люди намагалися відкладати візит до лікаря якомога довше. Однак, тоді лікарі так говорили і навіть в деякому роді підбадьорювали хворих із-за відсутності анестезіологічних препаратів хорошої якості. Сьогодні ж, коли у стоматологічних клінік є все для якісного і безболісного лікування, подібний підхід є абсолютно неприйнятним. Без зволікання прощайтеся з лікарем, який відмовляє Вам у знеболюванні зуба належний чином.

«Цією методикою вже не менше 30-ти років, і вона ще ніколи не підводила»

Подібне твердження просто пряме продовження першого. Таких слів фахівець також не повинен вимовляти, оскільки лише за останнє десятиліття з’явилося неймовірна кількість нових методик, матеріалів і технік. І жоден лікар, мета якого по-справжньому якісне лікування, ні за що не стані триматися хоч і добрі, але застарілі традиції. Тому, якщо лікар намагається переконати Вас, наприклад, в тому, що металокераміка – це єдино надійний на сьогоднішній день і перевірений часом метод протезування, краще не витрачати на такого ескулапа ні часу, ні грошей.

«Я і без рентгена все бачу»

Одного лише звичайного лікарського огляду буває досить не завжди. Таким чином не довго пропустити досить серйозну проблему: наприклад, у одного з видів новоутворень в області зубного кореня є невтішний прогноз – воно до останнього нічим не дає про собі знаті і нерідко виявити його можна лише за допомогою рентгенівського знімка. Крім того, стоматолог – справжній професіонал направляє на рентген і по завершенні лікування, щоб упевнитися в якості виконаної роботи. Тому, якщо лікар, до якого Ви потрапили на лікування, вважає непотрібним проводить діагностику, розраховуючи, що його не підведе орлиний погляд, варто поміркувати: а чи не втратить він чого-небудь серйозного?

«Мені нічого не потрібно розповідати, лікар тут я краще знаю»

Не варто Вашої уваги і стоматолог, який не бажає слухати, в тій годину як Ви намагаєтеся донести до нього важливі відомості про свій стан. Наприклад, ті, що у Вас алергія на ті чи інші препарати для знечулення, пломба ти на зуби, розташовані поруч з запломбованим, а відбілювання заподіює сильний біль і т. д.

Четыре фразы, которые помогут понять: Вы попали к плохому стоматологу

Стоматолог зобов’язаний прислухатися до пацієнта і не відмахуватися від будь-яких відомостей про його здоров’я, в іншому випадку, результат лікування, як правило, плачевний.

  • Варто враховувати, що хороший лікар для початку наочно покаже (на рентгенівському знімку) і пояснити всі проблеми з Вашими зубами і лише після стані пропонувати можливі варіанти терапії.

Існує категорія лікарів, не відступають від правила – лікувати пацієнта дуже тривалий годину з застосуванням виключно дорогих методик, необхідність в яких не завжди виправдана. Тобто якщо Вам не пропонують жодних альтернатив лікування з різними прайсами і шантажують Вашим здоров’ям, також негайно прощайтеся з таким стоматологом.

Будьте далекоглядніший: ми сподіваємося, що наведена інформація допоможе Вам з вибором свого стоматолога

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.