Авторські статтіТехно

Чорні археологи грабують стародавні гробниці Майя

Справа Фернандо Кортеса живе і набуває все більш витончені форми. Через п’ять століть на зміну конкістадорам прийшли не менш жадібні грабіжники. Світове наукове співтовариство б ‘ є тривогу і вимагає від уряду Гватемали захищати історичну спадщина древньої цивілізації.

Чорні археологи грабують стародавні гробниці Майя вже в промислових масштабах. Після того, як вчені необережно заявили на весь світ про сенсаційні знахідки поселень і артефактів індіанської цивілізації, до яких 500 років тому не змогли дістатися іспанські загарбники, на місце розкопу хлинула хвиля «копачів». В даний час відбувається боротьба між представниками академічної науки і «хижаками», які готові продавати знайдені артефакти туристам за демпінговими цінами.

Черные археологи грабят древние гробницы МайяНауковці не отримують підтримки місцевих правоохоронців, яким чорні археологи платять немалу надбавку до офіційної зарплати. Крім того, в продажах історичних цінностей зацікавлені місцеві клани, для яких цей бізнес є найбільш прибутковим. Найстрашніше, що багато артефакти, що мають унікальне історичне значення, потім припадають пилом на полицях західних обивателів, як сувеніри.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.