Авторські статтіФотогалерея

Фото різних типів розеток у світі

Почему во всем мире такие разные розетки

Ми не замислюємося про такій буденні речі, як електрична розетка, до тих пір, поки не вирушаємо в подорож. А там, як вдома, нам доводитися регулярно заряджати смартфон або користуватися феном.

Голос українською з посиланням на Adme.ru з’ясував, чому далеко не у всіх країнах наші гаджети і побутові прилади сумісні з місцевими ятерами.

Почему во всем мире такие разные розетки

По мірі розвитку електромереж у світі з’являлися різні види розеток. Будувалися різні віді електрогенераторів, що також вплинуло на конструкцію роз’ємів. Компанії, які займалися монтажем електромереж, також поставляли прилади, що підходять до цих мереж, у кожної компанії смороду булі свої.

Деякі зі створених у тієї годину розеток (у модернізованому вигляді) використовуються і в наші дні, а від інших було вирішено відмовитися з міркувань безпеки. Але до цих пір в світі не існує єдиного стандарту для всіх електромереж — у різних частинах світу напруга і частота струму можуть відрізнятися.

  • Напруга 100-127 В при частоті 60 Гц використовують США, Канада, Японія, Мексика, Куба, Ямайка, частково Бразилія та інші країни.
  • Напруга 220-240 В з частотою 50 Гц використовується в більшості інших країн, але і при однакових параметрах вид розеток може сильно відрізнятися.

Всього у світі виділяють 12 основних типів розеток (за іншою класифікацією — 15). Вісь короткий опис деяких з них.

Типи А і В — американська розетка

Почему во всем мире такие разные розетки

Тип B відрізняється від A наявністю третього відчини — воно призначене для заземлюючого штиря. Такі розетки, як можна здогадатися з назви, були придумані в США і поширені на території Північної, Центральної і частково Південної Америки, а також Японії та деяких інших країн.

Тіпі З і F — європейська розетка

Почему во всем мире такие разные розетки

Так само, як A і B, тіпі C і F відрізняються між собою тільки наявністю заземлення — воно є у F. Європейська розетка використовується в більшості країн Євросоюзу, а також в Росії і СНД, Алжирі, Єгипті та багатьох інших країнах.

Тип G — британська розетка

Почему во всем мире такие разные розетки

У Великобританії розетка має три плоских відчини, і з’єднання явилася ця конструкція не просто так. Справа в тому, що під час Другої світової війни країна відчувала дефіцит міді. Тому був розроблений штепсель з коротким мідним запобіжником і трьома штекерами. Крім Великобританії така ж розетка використовується на Кіпрі, Мальті, у Сінгапурі та інших країнах, що випробували на собі вплив Британської імперії.

Тип I — австралійська розетка

Почему во всем мире такие разные розетки

Цей тип розетки можна зустріти не тільки в Австралії, але і в Новій Зеландії, на Фіджі, островах Кука, у Кірібаті, Нової Гвінеї, Самоа і іноді в Китаї, де також поширені типи А і С.

Тип H — ізраїльська розетка

Почему во всем мире такие разные розетки

Тип H використовується тільки в Ізраїлі та Палестині, причому штирі вилки можуть бути як круглими, так і плоскими — це залежить від того, коли прилад був зроблений. Плоска форма розетки була у старої техніки, але нові розетки підходять до двох варіантів.

Тип K — данська розетка

Почему во всем мире такие разные розетки

Ця розетка може сміливо претендувати на звання «найбільш гостинних» у світі — її конструкція нагадує усміхнене обличчя. Крім Данії та входити до її складу Гренландії тип До використовується в Бангладеші й на Мальдівах — втім, там поширені відразу кілька типів розеток.

На щастя, усі ці відмінності не зіпсують ваш відпустку або ділову поїздку — потрібно лише заздалегідь придбати відповідний перехідник.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

four × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.