Фото різних типів розеток у світі

Ми не замислюємося про такій буденні речі, як електрична розетка, до тих пір, поки не вирушаємо в подорож. А там, як вдома, нам доводитися регулярно заряджати смартфон або користуватися феном.

Голос українською з посиланням на Adme.ru з’ясував, чому далеко не у всіх країнах наші гаджети і побутові прилади сумісні з місцевими ятерами.

Почему во всем мире такие разные розетки

По мірі розвитку електромереж у світі з’являлися різні види розеток. Будувалися різні віді електрогенераторів, що також вплинуло на конструкцію роз’ємів. Компанії, які займалися монтажем електромереж, також поставляли прилади, що підходять до цих мереж, у кожної компанії смороду булі свої.

Деякі зі створених у тієї годину розеток (у модернізованому вигляді) використовуються і в наші дні, а від інших було вирішено відмовитися з міркувань безпеки. Але до цих пір в світі не існує єдиного стандарту для всіх електромереж — у різних частинах світу напруга і частота струму можуть відрізнятися.

  • Напруга 100-127 В при частоті 60 Гц використовують США, Канада, Японія, Мексика, Куба, Ямайка, частково Бразилія та інші країни.
  • Напруга 220-240 В з частотою 50 Гц використовується в більшості інших країн, але і при однакових параметрах вид розеток може сильно відрізнятися.

Всього у світі виділяють 12 основних типів розеток (за іншою класифікацією — 15). Вісь короткий опис деяких з них.

Типи А і В — американська розетка

Почему во всем мире такие разные розетки

Тип B відрізняється від A наявністю третього відчини — воно призначене для заземлюючого штиря. Такі розетки, як можна здогадатися з назви, були придумані в США і поширені на території Північної, Центральної і частково Південної Америки, а також Японії та деяких інших країн.

Тіпі З і F — європейська розетка

Почему во всем мире такие разные розетки

Так само, як A і B, тіпі C і F відрізняються між собою тільки наявністю заземлення — воно є у F. Європейська розетка використовується в більшості країн Євросоюзу, а також в Росії і СНД, Алжирі, Єгипті та багатьох інших країнах.

Тип G — британська розетка

Почему во всем мире такие разные розетки

У Великобританії розетка має три плоских відчини, і з’єднання явилася ця конструкція не просто так. Справа в тому, що під час Другої світової війни країна відчувала дефіцит міді. Тому був розроблений штепсель з коротким мідним запобіжником і трьома штекерами. Крім Великобританії така ж розетка використовується на Кіпрі, Мальті, у Сінгапурі та інших країнах, що випробували на собі вплив Британської імперії.

Тип I — австралійська розетка

Почему во всем мире такие разные розетки

Цей тип розетки можна зустріти не тільки в Австралії, але і в Новій Зеландії, на Фіджі, островах Кука, у Кірібаті, Нової Гвінеї, Самоа і іноді в Китаї, де також поширені типи А і С.

Тип H — ізраїльська розетка

Почему во всем мире такие разные розетки

Тип H використовується тільки в Ізраїлі та Палестині, причому штирі вилки можуть бути як круглими, так і плоскими — це залежить від того, коли прилад був зроблений. Плоска форма розетки була у старої техніки, але нові розетки підходять до двох варіантів.

Тип K — данська розетка

Почему во всем мире такие разные розетки

Ця розетка може сміливо претендувати на звання «найбільш гостинних» у світі — її конструкція нагадує усміхнене обличчя. Крім Данії та входити до її складу Гренландії тип До використовується в Бангладеші й на Мальдівах — втім, там поширені відразу кілька типів розеток.

На щастя, усі ці відмінності не зіпсують ваш відпустку або ділову поїздку — потрібно лише заздалегідь придбати відповідний перехідник.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh