Життя

Чому у вас не буде зачіски як у зірки

Перукар-стиліст з 20-річним досвідом роботи — про те, що потрібно знати, наважуючись на стрижку Дженніфер Еністон, Шарліз Терон або Ольги Бузової.

Привіт, мене звати Софія. Мені 42 роки, і 22 з них я стрижеві і фарбую волосся. За цей час в індустрії багато чого змінилося, але дещо залишається незмінним завжди — бажання жінок наслідувати іншим жінкам. А ще їх наївність, з-за якої в моїй роботі деколи трапляються накладки. Головним чином вони відбуваються тоді, коли ця наївність накладається на ті самі бажання наслідувати.

— Зробіть, як у Рейчел, — заявила моя перша клієнтка у далекому 1997 році.

Я не була прихильницею серіалу «Друзі» (і таке буває), тому абсолютно не уявляла, що там на голові у цієї Рейчел. Благо у клієнтки з собою була журнальна вирізка. Зараз можу повторити стрижку Дженніфер Еністон із закритими очима. Наприкінці 1990-х вона була справжнім хітом. З нею ж виникало найбільше проблем.

— Перестрижіть. Ви не так стрижете, — заявила клієнтка, повернувшись в салон через тиждень.

Я подивилася на її волосся, які нагадували клоччя, і замислилася. «Перестригати» було нічого. У Еністон стрижка-то нехитра, її і просто повторити. Загалом, помила я дівчині голову, зробила ножицями пару відволікаючих маневрів і уклала волосся так, як вимагав знімок з журналу.

— Тепер ідеально, — вигукнула клієнтка, яку я за фактом стрижку майже не змінювала, а лише зробила потрібну укладання. На тому й розійшлися. Більше вона не приходила. Але було багато інших, від камбеків яких я завжди намагалася застрахуватися, пояснивши всі деталі і нюанси.

Про зачіску

Сьогодні немає єдиної популярної зачіски, тому лікнеп кожен раз доводитися проводити в індивідуальному порядку. Однак є й загальні правила, розуміючи які ви зможете легко оцінити шанси на успіх до того, як змусите стиліста взятися за ножиці.

 

Будь-яка зачіска вимагає укладання. Коли мені приносять знімок зірки, зроблений в рамках фотосесії або на червоній килимовій доріжці, я прошу знайти фото тієї ж дівчини в умовах повсякденності. Саме так і буде виглядати стрижка в 80% випадків. Щоб вона виглядала як на еталонному фото, ретельна укладання повинна стати повсякденним обов’язковим ритуалом. Чи це можливо? Навіть зірки, у яких в розпорядженні штат стилістів, часто нехтують цією опцією.

Одна зачіска виглядає по-різному. Це не завжди залежить від кривизни рук майстра. Є й природні фактори: густота волосся (історія мій першої клієнтки «Рейчел»), їх фактура (прямі, кучеряві) і якість (здорові чи змучені експериментами). Якщо ви запали на гладку зачіску при кучерявих волоссі, врахуйте, що стрижка буде лише першим кроком до мрії. Далі до неї доведеться додати процедуру випрямлення пам ” ятати про необхідність щоденного витягування локонів.

Зачіска може виглядати інакше через фактори, які не залежать від майстерності стиліста: густина, фактура і якість волосся.

Стрижка може вам просто не підходити. У цьому випадку теж може виникнути ефект підроблення. Буде здаватися, що просто пострижено «не так». Я не виключаю ймовірності цього факту, так як не всі перукарі — володарі золотих рук. Але і ті майстри, у яких вони навіть не «позолочені», здатні постригти класику: каре, пікс, боб. Швидше за все, справа саме в тому, що стрижка не ваша, і тому виглядає вона не так.

Про колір волосся

Складні фарбування гарні в укладанні. Омбре, шатуш, балаяж — кожна з цих технік спрямована на створення гри кольору і переливів. Чим більш гладкою буде поверхня волосся, тим яскравіше світло буде на них грати. Саме тому фарбування також може зовсім інакше виглядати в повсякденному житті, коли волосся позбавлені дзеркального блиску. Наводжу приклад розкішних волосся Джессіки Альби, які на фото справа вже не здаються такими вже розкішними. Чи Не правда?

Отже, я не стверджую, що у вас ні за яких обставин не вийде отримати зачіску, як у зірки з глянцевою картинки. Але, щоб шанси на успіх були високі, доведеться врахувати масу факторів.

1. Тип стрижки повинен підходити вам за типажем (можна скористатися системою Двін Ларсон).

2. Потрібно обов’язково критично оцінювати вихідні дані: схожість фактури і якості волосся.

3. Важливо не лінуватися і пам ” ятати про те, що стрижка — це лише перший крок до вашої ідеальної зачісці.

4.Але ! Навіть в укладанні волосся не будуть лежати в точності так, як у Ольги Бузової на обкладинці журналу. Після кожного кадру до неї підходить стиліст і поправляє прядку, щоб вона лежала саме так, як треба. Після в роботу включаються ретушери, працями яких і вихідна стрижка, і колір волосся можуть змінитися до невпізнання.

P. S. Щоб реально оцінити стрижку і колір волосся, краще подивитися на знімки зірок, зроблені папараці.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України