Чому все менше і менше пар в Іспанії беруть шлюб у Церкві?

У 2015 році кількість церковних шлюбів в Іспанії впала до 29,6%. Тобто протягом року 50 031 пара вирішила укласти церковний шлюб і 115 141 – цивільний.

За даними, нещодавно опублікованими Національним інститутом статистики (INE), тільки 29,6% шлюбів в Іспанії за 2015 були укладені в Католицькій Церкві. З 165 172 пар, які одружилися в 2015 році, 115 141 взяла цивільний шлюб; натомість на церковне Таїнство Подружжя наважилася лише 50 031 пара. Це разюче контрастує з ситуацією 2001 року, коли католицькі шлюби в Іспанії становили близько 73,1% від усіх весіль.

Фернандо Еррера, директор секретаріату Комітету з питань сім’ї та життя іспанської конференції єпископату, вказав, що причина відмови молодих подружжів від Таїнства Шлюбу може полягати не тільки у відсутності віри в релігійному сенсі, а й у бракові віри як певності в іншій особі, в суспільстві та в майбутньому. «Дефіцит, пов’язаний із відсутністю надії та викликаний втратою цінностей» – це загальна тенденція: люди не вірять у любов, у повну, цілковиту й вічну любов.

Утім, підкреслює директор секретаріату, занепад стосується не тільки церковних, а й усіх інших шлюбів. Це показує нездатність молодих людей до компромісу, пов’язану не тільки з релігійними фактами. Фернандо Еррера пояснив CNA, що, хоча відсоток релігійних зв’язків у загальній статистиці зменшився, ті люди, які одружуються сьогодні й укладають подружжя як таїнство, «роблять це радше з віри в таїнство, ніж з естетичних переконань».

У цій ситуації варта уваги ініціатива Церкви, яка зосереджує свою увага на показі «краси шлюбу та сім’ї, допомагаючи розпізнати сенс людської любові, яка є відображенням любові Божої. Істина про людину – це покликання любити і бути коханими. І цього може досвідчити кожен, чи вірить, чи ні».

Директор наголосив також на важливості «супроводу подружніх пар із любов’ю від юності до останніх років життя, особлива увага в якому належить першим рокам після шлюбу та складним або нестандартним ситуаціям». Тому необхідно формувати людей, які зможуть готувати молодь до подружнього життя.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eight − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh