Подорожі

Чому в літаках не видають парашути на випадок авіакатастрофи

Багато люди, яким хоч раз доводилося літати в літаку, напевно задавалися питанням, чому в літаку не видають парашути на випадок аварії.

 

Почему в самолетах не выдают парашюты на случай авиакатастрофы

Відсутність парашутів у пасажирських літаках пояснюють кількома причинами:

  1. Пасажирський літак — дуже надійна машина. Для порівняння: ймовірність загинути при перельоті становить 1:11 000 000, а в ДТП — 1:5 000.
  2. Літак летить на висоті приблизно 10-12 км зі швидкістю 800-1000 км/ч. Парашут у таких умовах просто не потрібний: за бортом температура від -40 °C до -60 °C, розріджена атмосфера і практично немає кисню. В таких умовах людина просто не виживе.
  3. Будь-яке попадання в зону турбулентності здатне викликати паніку в особливо вразливих пасажирів. Це може нагнітати атмосферу під час польоту і зробити його нестерпним для деяких людей.

Почему в самолетах не выдают парашюты на случай авиакатастрофы

4. Більша кількість аварій відбувається на зльоті або посадці літака. У цьому випадку пасажири просто не встигнуть скористатися парашутом, адже на такій малій висоті він просто не встигне розкритися.

5. У момент аварії люди панікують — їм буде вкрай складно надіти парашут і організовано дістатися до місця стрибка.

Почему в самолетах не выдают парашюты на случай авиакатастрофы

6. Перевозити комплект парашутів на 100-500 чоловік дуже затратно. Адже літаки доведеться навантажувати значною кількістю додаткової ваги — нікуди буде складати багаж пасажирів. Крім того, це призведе до зростання цін на авіаквитки, адже вартість парашута досить висока.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України