Чому саме Італія так сильно страждає від коронавіруса?

В Італії більше 40 000 інфікованих людей, кількість загиблих там перевищила число загиблих в Китаї. Так чому саме ця країна? І чому смертність там така висока? Є кілька причин для цього.

Оксфордський університет, який опублікував нову доповідь, дає пояснення цьому. Основною причиною є старіння країни — Італія займає друге місце за чисельністю населення у світі з середнім віком 46,3 року. У Китаї ситуація зовсім інша: всього дванадцять відсотків населення старше 65 років, в Італії — трохи менше чверті населення. Але це не пояснює ситуацію.

На додаток до віку, зіграла роль життєва ситуація старшого покоління: багато молодих людей живуть зі своїми бабусями і дідусями з фінансових та соціальних причин — в Італії прийнято жити зі своєю сім’єю. Це, ймовірно, погіршило ситуацію на півночі. Молоді люди часто їздять у великі міські райони для роботи, наприклад, у Мілан або Бергамо. Там вони вступали в контакт з молодими інфікованими людьми, у яких немає симптомів — і везли вірус додому до своїх батьків, бабусь і дідусів.

Крім того, величезна кількість китайців у північній Італії працювало в текстильній промисловості і, звичайно, літала туди-сюди. Навіть після заборони на польоти вони приїжджали до Італії через треті країни. Офіційно в Італії живуть 321 000 китайців, але, ймовірно, є ще велика кількість нелегалів.

Ще одна причина ситуації в Італії: повітря на півночі країни гірше, ніж в будь-якому іншому регіоні Європи — 24 з 100 найбільш забруднених міст Європи перебувають в Італії. Це приносить багато хвороб. «Смертність зростає, тому що люди тут мають багато захворювань через забруднення повітря», — сказав Лоренцо Казані, директор клініки для літніх в Ломбардії. Особливо сильно уражуються легені, каже він, що проблематично для літніх людей.

Сама система охорони здоров’я більше не в змозі ефективно протистояти епідемії. Це стало ще однією причиною катастрофічної ситуації в Італії. Лише 6,8 відсотка валового внутрішнього продукту витрачається на сектор охорони здоров’я. Для порівняння: в Австрії останнім часом це було 10,4 відсотка, в середньому по ЄС — 9,8 відсотка.

За матеріалами:https://kurier.at/
Фото:APA/AFP/MIGUEL MEDINA

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh