Новини з Австрії

Чому саме Італія так сильно страждає від коронавіруса?

В Італії більше 40 000 інфікованих людей, кількість загиблих там перевищила число загиблих в Китаї. Так чому саме ця країна? І чому смертність там така висока? Є кілька причин для цього.

Оксфордський університет, який опублікував нову доповідь, дає пояснення цьому. Основною причиною є старіння країни — Італія займає друге місце за чисельністю населення у світі з середнім віком 46,3 року. У Китаї ситуація зовсім інша: всього дванадцять відсотків населення старше 65 років, в Італії — трохи менше чверті населення. Але це не пояснює ситуацію.

На додаток до віку, зіграла роль життєва ситуація старшого покоління: багато молодих людей живуть зі своїми бабусями і дідусями з фінансових та соціальних причин — в Італії прийнято жити зі своєю сім’єю. Це, ймовірно, погіршило ситуацію на півночі. Молоді люди часто їздять у великі міські райони для роботи, наприклад, у Мілан або Бергамо. Там вони вступали в контакт з молодими інфікованими людьми, у яких немає симптомів — і везли вірус додому до своїх батьків, бабусь і дідусів.

Крім того, величезна кількість китайців у північній Італії працювало в текстильній промисловості і, звичайно, літала туди-сюди. Навіть після заборони на польоти вони приїжджали до Італії через треті країни. Офіційно в Італії живуть 321 000 китайців, але, ймовірно, є ще велика кількість нелегалів.

Ще одна причина ситуації в Італії: повітря на півночі країни гірше, ніж в будь-якому іншому регіоні Європи — 24 з 100 найбільш забруднених міст Європи перебувають в Італії. Це приносить багато хвороб. «Смертність зростає, тому що люди тут мають багато захворювань через забруднення повітря», — сказав Лоренцо Казані, директор клініки для літніх в Ломбардії. Особливо сильно уражуються легені, каже він, що проблематично для літніх людей.

Сама система охорони здоров’я більше не в змозі ефективно протистояти епідемії. Це стало ще однією причиною катастрофічної ситуації в Італії. Лише 6,8 відсотка валового внутрішнього продукту витрачається на сектор охорони здоров’я. Для порівняння: в Австрії останнім часом це було 10,4 відсотка, в середньому по ЄС — 9,8 відсотка.

За матеріалами:https://kurier.at/
Фото:APA/AFP/MIGUEL MEDINA

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України