Чому не можна голодувати для схуднення

Зазвичай в житті буває так: через кордон родичів і знайомих, які під кожною фоткою пишуть «ну й красуня!» пробивається негідник, який ляпне правду: «корова!» Повна жінка — в сльози і з наступного дня починає щосили харчуватися чисто листочками рукколи. Собі на погибель.

В особливо важких випадках повної відсутності знань про схуднення вона ще і п’є є чай для схуднення, купує в аптеці комплект «худнемо за тиждень!», їсть тільки щось одне (наприклад, яблука), ходить на процедури (від масажу для схуднення до масажерів), топить жир в бані (або в сухому вині) і навіть колеться диво-голкою доктора Мухіної.

Якби можна було усі ці абсолютно даремні заняття замінити хоча б на усвідомлення простої фрази: «Чудес не буває. Ваш вага — це всього лише різниця між отриманими і витраченими калоріями». Тут хіба що важливо додати: дотримуйтесь баланс у цій різниці.

Голодувати не можна їсти

Кому треба ставити кому після іншого слова. І ось чому. Коли повна людина з нашого прикладу, ображена правдою, з усією силою своєї образи починає споживати трохи більше нуля калорій, в її організмі відбувається ефект йо-йо, багаторазово описинами у тисячах статей (погуглите і почитайте — там скрізь одне і те ж різними словами).

Під час голодних дієт для схуднення відбувається багато в чому за рахунок втрати лімфоїдних тканин і мязових волокон, а не жиру, який не здається і йде в останню чергу. Причому не з того місця, яке масажували, а як задумано природою.

Втрата ваги під час голодування, безумовно, буде в наявності, але ця втрата, швидше за все, повернеться ще великою шкодою і вагою. Голодна дієта закінчується завжди однаково: харчовим зривом. По-перше, тому що неможливо різко і назавжди сісти на 500-700 (і навіть 1200-1500) калорій в день, по-друге, цьому сприятиме депресія, яка розвивається на фоні втрати поживних речовин .

Ефект йо-йо

І самий сумний результат голодування — втрата м язів, людина за підсумками харчового зриву повертає свою вагу насамперед жиром. Це означає, що виглядати вона буде з тим же самим вагою гірше, ніж до дієти та ще й його денна норма калорій знизитися, і вписатися в неї, щоб не продовжувати товстіти, буде складніше.

Це і називається ефект йо-йо, коли з кожним циклом голодування і втрати ваги, людина в результаті втрачає все більше м язів і набирає все більше жиру. Є навіть графік, який ілюструє цей ефект:

Що робити?

Рецепти дуже прості і багаторазово описані . Якщо ви хочете схуднути, то виконуйте ці 4 простих кроки:

1. Дізнайтеся свою норму калорій

Введіть в пошук «Розрахунок норми калорій» і дізнайтеся, скільки калорій при вашому зрості, вазі, активності потрібно споживати в день.

2. Деякий час рахуйте калорійність всього, що ви їсте

Це потрібно для того, щоб реально оцінити скільки калорій ви споживаєте в своєму «звичайному режимі» і щоб навчитися наочно уявляти собі енергетичну цінність звичних продуктів.

3. Знизьте калорійність трохи нижче своєї норми

З допомогою дуже простих і щадних методів: виключіть зі свого раціону жирні і шкідливе. При цьому не можна голодувати, не знижуйте калорійність вашого харчування більш, ніж на 20% нижче своєї норми, краще всього тримати постійний невеликий дефіцит.

4. Займіться фізичною активністю

Тієї, яка або просто спалює калорії (будь-аеробні навантаження: біг, «стрибки» (групові заняття) у спортзалі, плавання) або спалює калорії та ще й нарощує м язову масу (не бійтеся перекачатися — це неможливо, якщо ви не колете стероїди). Тоді ваша норма калорійності ще підвищиться і вам буде все легше в неї вписуватися і продовжувати худнути.

Якщо ви чесно виконуєте ці 4 простих кроки, то через 3-6 місяців не тільки ви, але і всі навколишні помітять разючі зміни у вашому тілі, а якщо продовжите робити так все життя, то ваше тіло буде перебувати в ідеальну формі завжди. Причому, правильне харчування увійде в природну звичку і потребу в постійному контролі калорійності сам по собі відпаде.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh