Авторські статтіЗдоров'я

Чому не можна голодувати для схуднення

Зазвичай в житті буває так: через кордон родичів і знайомих, які під кожною фоткою пишуть «ну й красуня!» пробивається негідник, який ляпне правду: «корова!» Повна жінка — в сльози і з наступного дня починає щосили харчуватися чисто листочками рукколи. Собі на погибель.

В особливо важких випадках повної відсутності знань про схуднення вона ще і п’є є чай для схуднення, купує в аптеці комплект «худнемо за тиждень!», їсть тільки щось одне (наприклад, яблука), ходить на процедури (від масажу для схуднення до масажерів), топить жир в бані (або в сухому вині) і навіть колеться диво-голкою доктора Мухіної.

Якби можна було усі ці абсолютно даремні заняття замінити хоча б на усвідомлення простої фрази: «Чудес не буває. Ваш вага — це всього лише різниця між отриманими і витраченими калоріями». Тут хіба що важливо додати: дотримуйтесь баланс у цій різниці.

Голодувати не можна їсти

Кому треба ставити кому після іншого слова. І ось чому. Коли повна людина з нашого прикладу, ображена правдою, з усією силою своєї образи починає споживати трохи більше нуля калорій, в її організмі відбувається ефект йо-йо, багаторазово описинами у тисячах статей (погуглите і почитайте — там скрізь одне і те ж різними словами).

Під час голодних дієт для схуднення відбувається багато в чому за рахунок втрати лімфоїдних тканин і мязових волокон, а не жиру, який не здається і йде в останню чергу. Причому не з того місця, яке масажували, а як задумано природою.

Втрата ваги під час голодування, безумовно, буде в наявності, але ця втрата, швидше за все, повернеться ще великою шкодою і вагою. Голодна дієта закінчується завжди однаково: харчовим зривом. По-перше, тому що неможливо різко і назавжди сісти на 500-700 (і навіть 1200-1500) калорій в день, по-друге, цьому сприятиме депресія, яка розвивається на фоні втрати поживних речовин .

Ефект йо-йо

І самий сумний результат голодування — втрата м язів, людина за підсумками харчового зриву повертає свою вагу насамперед жиром. Це означає, що виглядати вона буде з тим же самим вагою гірше, ніж до дієти та ще й його денна норма калорій знизитися, і вписатися в неї, щоб не продовжувати товстіти, буде складніше.

Це і називається ефект йо-йо, коли з кожним циклом голодування і втрати ваги, людина в результаті втрачає все більше м язів і набирає все більше жиру. Є навіть графік, який ілюструє цей ефект:

Що робити?

Рецепти дуже прості і багаторазово описані . Якщо ви хочете схуднути, то виконуйте ці 4 простих кроки:

1. Дізнайтеся свою норму калорій

Введіть в пошук «Розрахунок норми калорій» і дізнайтеся, скільки калорій при вашому зрості, вазі, активності потрібно споживати в день.

2. Деякий час рахуйте калорійність всього, що ви їсте

Це потрібно для того, щоб реально оцінити скільки калорій ви споживаєте в своєму «звичайному режимі» і щоб навчитися наочно уявляти собі енергетичну цінність звичних продуктів.

3. Знизьте калорійність трохи нижче своєї норми

З допомогою дуже простих і щадних методів: виключіть зі свого раціону жирні і шкідливе. При цьому не можна голодувати, не знижуйте калорійність вашого харчування більш, ніж на 20% нижче своєї норми, краще всього тримати постійний невеликий дефіцит.

4. Займіться фізичною активністю

Тієї, яка або просто спалює калорії (будь-аеробні навантаження: біг, «стрибки» (групові заняття) у спортзалі, плавання) або спалює калорії та ще й нарощує м язову масу (не бійтеся перекачатися — це неможливо, якщо ви не колете стероїди). Тоді ваша норма калорійності ще підвищиться і вам буде все легше в неї вписуватися і продовжувати худнути.

Якщо ви чесно виконуєте ці 4 простих кроки, то через 3-6 місяців не тільки ви, але і всі навколишні помітять разючі зміни у вашому тілі, а якщо продовжите робити так все життя, то ваше тіло буде перебувати в ідеальну формі завжди. Причому, правильне харчування увійде в природну звичку і потребу в постійному контролі калорійності сам по собі відпаде.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України