Чому католиків мало хвилює переслідування християн?

Нещодавня анкета, проведена між католиками у США свідчить про те, що американських католиків більше хвилюють кліматичні зміни та глобальна криза з біженцями, аніж переслідування їхніх одновірців у світі. Пише на сторінках Crisis Magazin Вільям Кілпатрік, багаторічний викладач на Бостонському коледжі у США.

Згідно з даними організації «Церква в потребі» християни становлять 75% жертв релігійно вмотивованого насильства, а 215 млн. християн стикаються з жорстоким переслідуванням зі сторони мусульман.

Чому американські католики вважають, що переслідування християн є менш важливим, аніж кліматичні зміни, бідність, торгівля людьми, криза біженців?

Однією з причин такого стану може бути те, що ми живемо у суспільстві, яке є орієнтованим на картинки, а фотографії людей у нещасті персоналізують кризу у той спосіб, в який це не може зробити жоден текст. Фотографії людей – жертв урагану, повені чи пожежі присутні усюди, як постійне нагадування про небезпеки, що походять від начебто кліматичних змін. На відміну від цього, фотографії переслідуваних християн – рідкість. А тому й їхня криза виглядає меншою.

Згідно з даними «Церква в потребі» виходить, що кількість переслідуваних християн у багато разів є більшою, як кількість біженців, чиє життя зазнає загрози через міграцію. Однак, американським католикам біженці залишаються вищим пріоритетом, аніж переслідувані християни.

Існує кілька причин чому фотографії переслідуваних християн – рідкість. Однією з причин відсутності таких фотографій є важкодоступність місць де відбуваються переслідування, або високий ризик пов’язаний з цим, оскільки і сам фотограф може стати жертвою.  Інша причина – малий попит. Адже фотографії, за звичай, супроводжують новини, або телевізійні репортажі. А виглядає, що новини про переслідування християн не цікавлять ЗМІ. І тому маємо менше вістей по цій темі й менший попит на фотографії, які їх супроводжують.

Окрім цього, американським єпархіям виділяється щорічно 90 млн. доларів для біженців. Це може бути однією з причин того, що єпископат теж стає включеним у широку кампанію, яка виставляє на перший план долю біженців та мігрантів. І це також може бути поясненням того, чому американські церкви переповненні фотографіями мігрантів, а не фотографіями переслідуваних християн.

Існує й інша причина, чому ми не бачимо фотографій переслідуваних християн і ця причина є набагато серйознішою. Здається, що уряди стараються навмисне не допускати у ЗМІ новини про переслідування християн. Адже, якби показати усю картину, то потрібно би було розкрити й неприємні для них (урядів) деталі картини – ідентичність переслідувачів. А це би означало виставити іслам у поганому світлі. Щось чого ЗМІ, влада і частина церковної еліти не бажають зробити.

Тому й не дивно, що опитані католики серед п’яти найгостріших глобальних проблем переслідування християн бачать найменшою проблемою. Більшість католиків навіть не уявляють наскільки переслідування є масштабними, наскільки вони є брутальними і жорстоким.

Вірні не розуміють усю цю історію з переслідуваннями, оскільки вони відрізані від цілої істини про це. Але не тільки уряди замовчують негативні новини, які стосуються ісламу. Великі компанії чинять те ж саме. Для прикладу Google ускладнює пошук інформацій критичних новин щодо ісламу, Facebook їх часто блокує, а You Tube – цензурує. І в майбутньому можемо очікувати тільки погіршення цієї ситуації.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh