ЄС|NATO

Гіперзвукову ракету HACM будуть тестувати на F-18 аж в Австралії

По суті, йдеться про взаємовигідну співпрацю для обох сторін, але чому США замість протестувати у себе відправляє своє гіперзвукове озброєння настільки далеко

Джерело: Defence Express

Повітряні сили США вже у 2027 році хочуть щонайменше в обмеженій кількості отримати гіперзвукові ракети Hypersonic Attack Cruise Missile (HACM), і планує провести випробування цього озброєння аж в Австралії, залучивши до тестувань літаки F/A-18F Super Hornet Королівські ПС країни, нові деталі про цю гіперзвукову програму було оприлюднено в одному зі звітів Рахункової палати США (GAO) про оборонні програми.

І тут є дуже просте пояснення, чому США вирішили перенести гіперзвукові випробування ракети HACM одразу в Австралію — річ у тім, що американські військові вже неодноразово наголошували на обмеженнях, пов’язаних з інфраструктурою, з якими вони вимушені миритися у контексті проведення гіперзвукових озброєнь, і для розв’язання проблеми навіть було закуплено модифіковані дрони RQ-4 під позначенням Range Hawks, які б допомагали збирати дані під час випробувань гіперзвуку, розповідають у виданні The War Zone.

Тому проведення випробувань в Австралії пояснюють “обмеженнями випробувального полігону”, які викликали проблеми для низки різних гіперзвукових програм. За попередніми планами, льотні випробування гіперзвукової ракети HACM мають стартувати у жовтні цього року й триватимуть до березня 2027, тобто орієнтовно два з половиною роки.

Разом з тим, для того, щоб австралійські F-18 могли запускати гіперзвукові ракети HACM, треба буде провести щонайменше мінімальні роботи з їхньої інтеграції на літаки. Крім того, Австралія має на озброєнні MQ-4C Triton, які за аналогією Global Hawk теж можна використати для відстежування та збору даних під час гіперзвукових випробувань, ймовірно, за умови мінімальної модернізації також.

Нагадаємо, що у 2022 році компанії Raytheon разом з Northrop Grumman отримали від ПС США контракт на розробку гіперзвукової ракети HACM, і низка деталей про цей проєкт насправді залишається в таємниці. Відомо, що ракета складається з прискорювача і планера-глайдера, який відділяється від нього і прямує до цілі. Невідомо, якою буде швидкість цієї ракети, але зрозуміло, що показник має бути більш як 5 Маха.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України