Останнім часом періодично спливають подробиці переговорів, які вела Україна з Росією у Туреччині навесні 2022 року.
Наприклад, видання The Wall Street Journal опублікувало 17 сторінок “мирного договору”, який Кремль вимагав від України підписати навесні 2022 року.
Тепер стало відомо, що Україна не проконсультувалася зі США перед тим, як досягти попередньої домовленості щодо мирної угоди з Росією навесні 2022 року. Американцям не сподобалося, що у проекті мирної угоди було передбачено певні зобов’язання США, на які вони не давали згоди.
Про це пише Foreign Affairs із посиланням на неназваного колишнього американського чиновника.
“Угода створила б нові юридичні зобов’язання для Сполучених Штатів, зокрема зобов’язання вступити у війну з Росією, якщо вона знову вторгнеться в Україну. Одна лише ця умова зробила б угоду неприйнятною для Вашингтона”, – пише видання.
За словами згаданого екс-чиновника, в таких умовах Захід не тільки не схвалив російсько-українські домовленості, а пішов шляхом збільшення військової допомоги Києву та посилив тиск на санкцію на Росію.
Foreign Affairs зазначає, що це не слід розглядати, начебто Захід зірвав мирну угоду, адже було багато інших факторів – зокрема остаточна поразка Росії у спробах захопити Київ, Харків, Чернігів та Суми, що дало українцям надію на можливість перемоги військовим шляхом.
“Щоправда, пропозиції підтримки (постачанням зброї) від Заходу, мабуть, зміцнили рішучість Зеленського, а відсутність західного ентузіазму (за проектом мирної угоди), схоже, послабила його інтерес до дипломатії”, – зазначають автори публікації.