Чому Захід підтримує Україну?

Чому ЄС, США, Канада та Австралія нас підтримують? Тому що ми жертви? Наше географічне розташування, ресурси, вихід до моря, інфраструктура дозволяють не тільки перебуває в статусі «сірої буферної зони» між центрами США-ЄС і Росія-Китай, але стати сполучною ланкою між США, ЄС і Китаєм.

Причин для цього може бути декілька, але я б виділив наступне:

– Агресивна політика РФ по відношенню не тільки до країн, з якими вона межує, а й до всього блоку НАТО в цілому, змушують шукати альтернативні шляхи торгівлі «в обхід» розбушувався напівімперське держави;

– Україна має досить потужну інфраструктуру, а також найширші можливості для її розвитку;

– Вихід до моря робить Україну країною, в яку можна завозити будь-яку продукцію будь-якими шляхами (море, авіація, ж / д, транспортні магістралі);

– Величезна територія дає можливість розвивати промисловий потенціал, споруджувати підприємства найбільших ТНК;

– Поклади сланцевого газу дають нам не тільки енергонезалежність, але й багатомільярдні інвестиції;

– Без’ядерний статус надає додатковий бонус з вигляді довіри з боку західних партнерів;

– Наявність у країні величезного наукового потенціалу в майбутньому стане основою для розвитку високотехнологічної сфери.

Але це все чисто геополітичні та економічні причини. Європі та США необхідно сполучна ланка між Заходом і Китаєм. А реформування України повинно послужити прикладом для країн південної Європи – насамперед, Балканського півострова, а також Іспанії. США і Німеччина хочуть показати, як перебуваючи в дуже сумному становищі можна досягти успіху. Греків стосується в першу чергу.

Передумови того, що Україну ніхто не кине, а навпаки, будуть «робити цукерку»:

– Кредитування від МВФ на 17, 5 млрд дол., І це країні, яка знаходиться у стані війни

– Майбутнє кредитування від інших структур загальною сумою приблизно на 30-40 млрд. дол. («План Сороса»)

– Підтримка нашої армії – відправка партій нелетального озброєння і гуманітарних вантажів військового призначення від Канади, США, Австралії, Великобританії, Литви, Польщі

– Підписання Договору про Асоціацію

– Можливе введення безвізового режиму України з країнами ЄС

– Створення трастових фондів НАТО, які стануть матеріальним фундаментом майбутніх реформ ВСУ

– Повна підтримка реформ і євроінтеграційного курсу

– Надання кращих кадрів для забезпечення проведення реформ (Грузія, Литва)

– Постійні резолюції ГА ООН, ПАРЄ та ін. Міжнародних організацій та слова підтримки України від різних європейських і американських політиків

Коли США і ЄС дають нам такий кредит довіри, коли у нас війна – це дуже багато значить. У нас немає іншого виходу, крім реформування всіх сфер життєдіяльності держави і мінських угод. За допомогою всіх цих заходів ми станемо сильною державою. Не тільки у військовому, але і в економічному, політичному, дипломатичному та соціальному аспекті.

Україна стане престижним брендом, наші ВНЗ нарешті стануть потрапляти в Топ-100, а медицина – однією з кращих в Європі. У нас немає іншого виходу, окрім як стати економіко-політичним центром Східної Європи. Це означає, що метро в Донецьку буде не тільки на папері, прокурори і судді більше не допоможуть «своїм», наші лікарі будуть не просто лікувати, а й реабілітувати.

Але для цього нам потрібно змінюватися самим. Я готовий. А ось чи готова країна? Сподіваюся, що в більшості своїй – так. І це прекрасно. Залишилося тільки направити всі зусилля для того, щоб в Азербайджані та Алжирі, Кіпрі та Угорщини, Швейцарії та Сінгапурі говорили: “Україна – це модно!”

Bohdan Miroshnikov

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh