Чому треба погашати кредити достроково, і як це робити?

Оформляючи будь-який кредит, ми знаємо, до якого числа треба вносити черговий платіж, і до якого числа (і року) треба повністю повернути позичені гроші онлайн.

Деякі люди особливо не заморочуються, і платять стабільно за договором: рівно зазначену суму і рівно в зазначену дату. Навіть якщо у них є можливість платити більше – вони можуть цього не робити. І це дуже велика помилка: дострокове закриття кредиту має величезну користь.

Чому дострокове погашення – це вигідно?

Причин кілька:

  1. Менше ризик. Якщо сьогодні є можливість погасити кредит – немає гарантії, що вона буде і через тиждень, і через місяць, і тим більше через довший термін. Чим швидше ви погасіть кредит – тим швидше позбавитеся від жорсткої необхідності щомісяця витрачати суму.
  2. Економія. Крім суми і процентної ставки на розмір переплати впливає термін. Проведіть простий тест: візьміть будь-який іпотечний калькулятор, вбийте в нього одну і ту ж суму (наприклад, 1 млн грн), під один і той же відсоток. І поставте спочатку термін в 10 років, а потім термін в 20 років. При рівній сумі і процентній ставці переплата в другому випадку буде набагато більше.

До яких видів кредитів це відноситься?

Чим довший термін кредитування і / або чим більше процентна ставка, і чим більше сума – тим вигідніше погашати кредит готівкою достроково.

Невеликі споживчі позики і мікрокредити теж краще повертати заздалегідь, але економія по ним не така значна, як по іпотеці, наприклад.

Поради для ефективного дострокового закриття кредитів

Список такий:

  1. Стежте за ставками і рефінансує кредит. Якщо 3 роки тому ви взяли іпотеку під 18%, а сьогодні ваш же банк видає її під 15%, ви можете знизити свою ставку. Робити це вигідно, якщо ви можете скоротити ставку хоча б на 1%.
  2. Киньте всі сили на погашення. Краще стиснути свої витрати, відмовитися від розваг, дорогих покупок, відпочинку та інших не-основних витрат, але раніше погасити кредит.
  3. При оформленні кредиту беріть його з великим запасом по часу. Наприклад, ви хочете взяти іпотеку на 30 $ тисяч, і сьогоднішній дохід дозволяє виплатити потрібну суму за 5 років. В місяць в такому випадку вам доведеться платити близько 14 тисяч грн. Але немає гарантії, що можливість стільки платити у вас залишиться навіть через рік. Тому краще запросите ті ж 30 $ тисяч на 20 років. Щомісячний платіж складе близько 5 тисяч грн – тобто майже в 3 рази менше. Якщо виникнуть складності з доходом – таку суму буде знайти простіше.
  4. Забезпечте «страховку» наступного платежу. Відкладіть запас грошей на наступний щомісячний внесок, або заздалегідь дізнайтеся, де можна швидко їх взяти. Найпростіший і швидкий спосіб – отримати мікрокредит у МФО. Якщо виникнуть труднощі з оплатою – ви зможете внести наступний платіж, і отримати більше часу на вирішення проблем (наприклад, на пошук нової роботи).

Поради вище актуальні в першу чергу для великих сум і довгострокових кредитів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh