Новини

Чому сигнальні жилети просто необхідні майже кожній людині

Яскраві жилети зі світловідбиваючими смугами – це різновид спецодягу, так звані сигнальні жилети. Засіб індивідуального захисту, який робить людину видимою там, де залишатися невидимою небезпечно. Допомагає перебувати в зоні гарної видимості на дорозі, будівництві або просто в натовпі.

Сфера застосування досить широка. Їх носять будівельники і фахівці дорожнього будівництва, комунальні служби, водії, ремонтники і поліцейські, залізничники, рятувальники і навіть мийники вікон.

Є ряд функціональних особливостей сигнальних жилетів. По-перше, слід звернути увагу на колір і матеріал. Жилет одягається на одяг. Це означає, що матеріал, з якого він зшитий, повинен бути стійким до вицвітання і забруднення. Співробітникам або водіям, які опинилися в аварійній ситуації, доведеться щось ремонтувати, міняти колеса і навіть укладати асфальт. В таких умовах захисні аксесуари часто брудняться, через що їх часто стирають.

Натуральна тканина не витримає багаторазового прання, тому для пошиття жилетів використовуються більш міцні синтетичні матеріали. Найбільш популярні нейлон і поліестер. Обидва види тканин міцні, не втрачають форму і стійкі до вологи. Нейлон легше, але поліестер швидше сохне.

Світловідбиваючі вставки – важливий елемент сигнальних жилетів. Вони відображають направлене світло і роблять силует помітним на відстані навіть у повній темряві. Світловідбиваючі стрічки розміщуються на одязі горизонтально або вертикально. Залежно від наявності та кількості жилети діляться на три класи захисту.

 

    • Перший – найпростіший, без смуг і люмінесцентних елементів, забезпечує лише формальну захист.

 

    • Другий – найпоширеніший. Рекомендується для водіїв автомобілів, велосипедистів, мотоциклістів і пішоходів.

 

  • Третій – максимум, жилетки оснащені горизонтальними і вертикальними лямками, які створюють в темряві світиться силует. Співробітники, що працюють в умовах постійної небезпеки, оснащені виробами третього класу.

При виборі сигнального жилета необхідно звернути увагу на розмір. Деякі виробники заявляють, що вся продукція універсальна, але це не так. Доступні моделі для дітей та дорослих, стандартні і більш вільні варіанти. Пам’ятайте, що їх носять на одязі. При покупці зупиніть свій вибір на тому, який буде на розмір більше вашого. Після покупки, варто визначити місце зберігання жилета для своєчасного використання в разі необхідності.

Водіям зберігати в машині. В іншому випадку найперша аварійна зупинка і вихід до багажника піддасть ваше життя непотрібній небезпеці. Велосипедистам і мотоциклістам рекомендується надягати захисне спорядження кожен раз, коли вони виїжджають на дороги загального користування. Школярам буде зручно носити аксесуар в рюкзаку і одягати його в негоду або вночі.

Світловідбиваючий одяг займає значну частину в багатьох сферах життя сучасної людини. Однак, головним її завданням залишається – дати безпеку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України