Авторські статті

Чому самозвані «люстратори» не поважають Ольгу Богомолець

П’ять критеріїв руху «Чесно» для нової влади виглядає звичайним «тролінгом» людей, яких поважає Майдан.

Зараз дуже багато галасу піднімається навколо формування нового уряду – дехто кричить, що геть усіх політиків, давайте уряд обирати на Майдані, дехто нарікає на кулуарність і не гребує «джинсою» типу «Опозиція пиляє «портфелі»», дехто вкидує «фейкові» списки нового уряду, які «на голову не налазять». А от рух «Чесно» вчинив дуже «чесно» без усіляких прізвищ висунув свої п’ять критеріїв для нової влади: професійність, доброчесність, прозорість статків, підзвітність та нова генерація.

На перший погляд важко не погодитися з рухом «Чесно», але от халепа – під один з критеріїв не зовсім підходить моральний авторитет Майдану, людина, яка рятувала людей, громадянин, якого з перших днів Майдану розглядали, як майбутнього члена виконавчої влади і зараз називають серед кандидатів в міністри. Мова йде про Ольгу Богомолець.

Без сумніву рух «Чесно» не може не знати, що свого часу, в 2006 році Ольга Богомолець, яка пройшла до Київради за списком «Нашої України», перейшла у «тушечну» фракцію «Столичні реформи», яка, в свою чергу, була частиною більшості Леоніда Черновецького. Не можуть «чесні» не пам’ятати й про те, що Богомолець говорила про Черновецького: «Мене приваблює в Черновецькому, що він не боїться молоді, я бачу, які люди працюють з ним в команді. На сьогодні не так багато є людей, які мають свою перевірену команду».

А тепер повертаємося до критерію «доброчесність», щодо якого «Чесно» говорить: «Майбутні високопосадовці не можуть мати корупційної історії, тобто щодо них не повинні існувати обґрунтовані підозри у причетності до корупційних правопорушень… При цьому йдеться не тільки про підозри, які висувалися державними органами, але насамперед про ті, які з’явилися внаслідок журналістських розслідувань авторитетних громадських організацій та засобів масової інформації». А тепер – якщо у корупційних діяннях команди Черновецького ніхто не сумнівається чи є підстави сумніватися у непричетності до них Богомолець? От таку от задачку задає рух «Чесно».

Тобто у сухому підсумку виходить звичайний «тролінг» не лише опозиції, а й справжніх моральних авторитетів Майдану. Вони б ще Руслані зв’язки з Ющенко пригадали. І що тоді говорити про Петра Порошенка, Юрія Луценка, Віталія Кличка, Арсенія Яценюка? Цей список можна продовжити до безкінечності і, якщо йти за «благими» критеріями «Чесно», то в Україні взагалі не знайдеться людей, які могли б бути в уряді. Але, можливо, руху «Чесно», за яким стоїть екс-віце-прем’єр і керівник СП Віктора Ющенко Олег Рибачук, краще б пошукати кістяки у власній шафі. І не заважати спокійно та швидко сформувати уряд, який стабілізує ситуацію в країні, вирішить проблему сепаратизму і налагодить нормальні стосунки з Росією, що зараз набагато важливіше ніж обсмоктування міфічної «доброчесності».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України