Техно

Чому програмне забезпечення потрібно тестувати?

Мета тестування програмного забезпечення, незалежно від того, хто здійснює тестування або де це зроблено, полягаює у тому, щоб забезпечити необхідну якість програмного забезпечення і знизити ризик помилок у програмі – “багів”. Баг – код програми, який призводить до спотворення або зовсім неспівпадіння фактичного результату і того, який ми очікуємо. Баги можуть бути відносно малозначущими (Типографічний помилка на екрані), середньої значимості (певна комбінація натискань клавіш призводить до помилки в роботі програми), або дуже серйозними (процедура обчислення середнього арифметичного числа з декількох заданих є дефектною).

Тестування та налагодження ПЗ – зовсім не одне і те ж. Тестування фокусується на запобіганні багів і знаходженні їх у готовому коді. Налагодження може бути логічним наслідком тестування. Мета налагодження полягає в тому, щоб знайти код, який призвів до відмови програми і виправити його. Тестування програмного забезпечення може показати деякі, але не всі дефекти в коді програми. Воно також демонструє, що функція програми та її продуктивність можуть бути коректними або неправильними, або виявити логічну відмову – це означає, що програма робить те, що їй сказали зробити, але чиєсь обгрунтування (розробника або програміста) було в деякому роді дефектним.

Хто бере участь у процесі тестування програмного забезпечення?

Покупець і / або користувач ПО повинні відігравати головну роль в процесі його тестування. Замовник повинен працювати з розробником під час процесу планування і проектування так, щоб усі сторони досягли домовленостей про те, з чого складатиметься заключний продукт і як він має виглядати і працювати. Джоел Джілмен в колонці «Law Report» журналу «Systems Integration» в лютому 1991 запропонував, щоб документ тестових критеріїв був складений і включений в вихідні вимоги до продукту або контракт. Програмісти повинні бути відповідальні за основне тестування програмного забезпечення. Хороший програміст ніколи не повинен передавати програму тестеру або відділу тестування без першої обробки тестових сценаріїв, яка визначає, чи відповідає програма певним вимогам. Потрібно зазначити, однак, що у тестувальників і програмістів є різні цілі, коли вони тестують програмне забезпечення. Тому тестувальник повинен виконувати свої функції професійно. Для того є різні курси. Одні з найкращих курсів по тестуванні ПО ви можете пройти в компанї QaStart. На сайті компанії qastartup.com.ua ви можете ознайомитися з всіма умовами проходження курсів та високим рівнем професійності його випускників.

Що являє собою тестування ПО?

Тестування програмного забезпечення – процес, мета якого полягає в тому, щоб запобігти і розкрити “баги” в ПО і визначити, чи відповідає воно певним вимогам. Вважається, що половина роботи зі створення програмного забезпечення – це тестування. Є чотири загальних категорії, часто звані етапами тестування програмного забезпечення. Про них далі і піде мова.

Юніт-тестування тестує найменші частини програмного забезпечення – юніти. Цілі такого тестування полягають у тому, щоб оцінити, чи задовольняє юніт вимоги специфікації та / або чи відповідає його структура обумовленої структурі проекту. Юніт-тестування має бути реалізовано програмістом. Є безліч інструментів, які можуть бути використані, щоб оцінити, чи були протестовані всі шляхи, якими ПО може реалізуватися.

Мета інтеграційного тестування полягає в тому, щоб протестувати те, що відбувається, коли всі частини ПО об’єднані (інтегровані) в одне ціле. Зазвичай, якщо проблема знайдена, вона має відношення до інформації, упущеної при інтеграції таких юнітів.

Системне тестування, виходячи зі своєї назви, націлене на тестування всієї системи. Воно спрямоване на знаходження проблем, крім тих, які можуть бути приписані юнитам та / або їх взаємодій. У системне тестуванні можна перевірити систему на продуктивність, питання безпеки та інші проблеми цих типів.

Коли повинен починатися процес тестування?

Тестування, звичайно, не може початися, поки тестований програмний код не буде написаний. Однак процес тестування повинен зароджуватися, коли починається процес розробки ПЗ. Час, витрачений на усунення помилок, набагато коротші, коли тестування заплановано на початку фази проектування, ніж у її кінці. Системні вимоги повинні бути записані і узгоджені всіма сторонами, і ці специфікації вимог повинні використовуватися в якості основного плану тестування.

Як має бути записаний і виконаний план тестування?

Плани тестування на кожному етапі повинні ґрунтуватися на структурованих вимогах. Ці вимоги повинні бути записані і узгоджені всіма сторонами ще до того, як буде написаний програмний код. Тестове планування має включати в себе кроки з перевірки вимог специфікації, проектувати тести, і нарешті, визначати процедури (тестові сценарії) та / або отримувати тест-кейси. Тест-кейси – це окрема наука наука. Мета їх полягає в тому, щоб ідентифікувати всі типи випадків, які могли б відбутися згідно кожним сценарієм. Після того, як код, який буде протестований, записаний, тестер виконує заплановані тести, оцінює результати і забезпечує зворотний зв’язок. Цей зворотний зв’язок стає документально підтвердженим фактом для системи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України