ЄС|NATO

Чому Гонтарьова хоче обмежити розрахунки готівкою до 1 тис. євро

  Про банки, гривню і Гонтарьову.

Так, щоб ви розуміли, пояснюю на пальцях, чому Гонтарьова хоче обмежити розрахунки готівкою до 1 тис. євро, і чому планує накласти заборону на зняття депозитів.

– тому що емітована колосальна кількість гривні (в розмірі цілого бюджета), і виймати її НБУ не може. Тому що не має як виймати – по-перше, нема вільної валюти, по-друге, уже почалась розкручуватись спіраль гіперінфляції.

Значить, треба якимсь фантастичним чином змусити населення України всю свою гривневу масу покласти на банківські рахунки. От і все пояснення. Це силове заганяння людей в банки в умовах, коли люди банкам не довіряють.

Але це не єдина причина.

Друга причина полягає в тому, що наші банки не мають вільних оборотних фондів, і навіть більше – уже не мають уставних фондів. Є таке поняття, фінансовий розрив. Це коли оборотних коштів не вистачає на виплату, скажімо, людині її депозита, і тоді банк виймає гроші з уставного фонду і повертає вклад з цих коштів.

А тепер дивіться, яка штука. От ви гроші понесли в банк, і поклали на депозит, і думаєте, що вони там лежать. А це насправді не так. Їх банк бере, і включає до складу своїх оборотних фондів. Тобто, ваші депозити він видає іншим клієнтам, наприклад, як кредит. Ваші гроші, таким чином, “працюють”, і за це банк вам платить відсотки. А ви думали, відсотки по депозитам з неба падають? Ні. Це ваша доля в прибутку банку від інвестиційної діяльності.

Тепер уявимо, що інвестиційна діяльність накрилась мідним тазом, і доходи по кредитам обернулись в нуль. Що це значить? А те і значить, що банк починає витрачати на свою операційну діяльність уставний фонд – тобто, той НЗ, який у нього існує на випадок атомної війни.

А що буває, коли уставний фонд потрачено? Правильно, банк лопає.

А що буває, якщо уставні фонди витратила більшість банків в країні? Правильно, коллапс банківської системи.

Ось це і намагається зупинити Гонтарьова. Причому рівно такими самими методами, як і російський Центробанк, по факту залазячи в кишеню людям, які свої кревні поклали на депозити. Заборона на зняття вкладів дозволить банкам протягти ще трошки (бо віддавати депозити нема чим) і теоретично знайти кошти на покриття своїх операційних витрат.

Я тільки одного не розумію. Де банки знайдуть ці гроші в умовах гіперінфляції? Т. ч. вся ця діяльність Гонтарьової насмарку, і є лише подовженням агонії банківського сектора.

А все просто. Не треба було друкувати так багато папірців. А потім не треба було розраховуватись за газ коштами ЗВР.

Дописуавч: Вячеслав ІЛЬЧЕНКО

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України