Війна рф проти України

Чому армія РФ застосовує “спецназ” як “елітну піхоту” з дронами “Ланцет”

Якщо коротко, то росіяни просто прогавили “вікно можливостей”, тому тепер вимушені імпровізувати

Джерело: Defence Express

Польський портал Defence24 виклав огляд про те, як армія РФ використовує свої частини “спецназу” Головного управління Генштабу ЗС рф  в боях проти ЗСУ, і чому їх формат нагадує скоріше “елітну піхоту”, аніж “класичні сили спеціальних операцій”.

Якби командування армії РФ використовувало свій “спецназ” в “класичній” ролі, то можливо, досягло б більшого оперативного ефекту. Як це наприклад вдалось азербайджанцям в боях за Шушу під час війни за Карабах в 2020 році, коли ввід в бій частин ССО дав буквально обвальний ефект. Але чому рашисти не пішли на такий формат дій в перші дні й тижні повномасштабного вторгнення РФ, питання досі лишається відкритим, і тут можна лише будувати припущення.

Російські окупанти, фото ілюстративне
Російські окупанти, фото ілюстративне

Ймовірно, російське військове командування переоцінило руйнівну силу своїх “високоточних” балістичних й крилатих ракет, тому вважало, що “класичні” диверсії уже не знадобляться. Воно могло так сподіватись і тому, що плани вторгнення передбачали начебто крах нашої держави, за якого б необхідного простору для дій частин “спецназу” просто не було б. Ще в Генштабі ЗС РФ могли “прорахуватись” і вважати, що із задачами для спецпризначенців цілком можуть впоратись “елітні” частини десантних військ армії РФ, хоча практика показала зворотнє.

Ну а коли російське військове командування таки наважилось ввести у бій частини “спецназу” Головного управління Генштабу, “вікно можливостей” для класичних диверсійних дій закрилось остаточно, лишався хіба що варіант застосування в ролі “штурмової піхоти”, що приводило однак до високих втрат, які не вдалось замістити в якісному плані.

Тренування рашистських спецпризначенців, ілюстративне фото довоєнних часів
Тренування рашистських спецпризначенців, ілюстративне фото довоєнних часів

 

Тому в росіян так і вийшло, що їх “спецназ” із “класичних” сил спеціальних операцій деградував до ролі “елітної піхоти”. Тепер такі підрозділи беруть на себе: коригування артилерійського вогню в якості передових навідників, контрдиверсійні дії, класичні загальновійськові дії із виділенням снайперських груп і розрахунків ПТРК під час боїв проти ЗСУ, виконання ролі “мобільного резерву” при оборонних діях, і найважливіше – застосування дронів-камікадзе “Ланцет”.

Такий набір завдань в чомусь виглядає “імпровізаційним”. Але тут доводиться врахувати, що разом із якістю російського “спецназу” також “просіла” і кадрова якість лінійних частин армії РФ.

Рашистський "Ланцет", фото ілюстративне
Рашистський “Ланцет”, фото ілюстративне

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України