Духовне

«Читаймо кожного дня Святе Письмо. Незалежно від того, чи ми читаємо кілька стишків, чи цілу главу», — Блаженніший Святослав

Щоб Божа сила була у нас діяльною і ми продовжували її у собі здержувати й розвивати, нам потрібно сили Божого Слова. Саме тому ми сьогодні заохочуємо всіх наших вірних щодня бути на Божественній Літургії, а також щодня читати Боже Слово. Важливо, щоб ми мали контакт з Божим Словом. Даймо час, щоб Божа сила повіяла на нас, скріпила, а тоді почала нас перемінювати. До цього закликав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому домі у Львові у Неділю по Богоявленню.

«Сьогоднішня неділя скеровує нашу увагу на початок привселюдного проповідування і місії Ісуса Христа», — зазначив Предстоятель. І пояснив, що після свого хрещення у Йордані Святий Дух повів Христа у пустелю, де він впродовж сорока днів постив, боровся зі злим духом і перемагав його спокуси. Відтак, сповнений Святого Духа вийшов на проповідь Божественного Євангелія. Проповідник звернув увагу, що євангелист Матей вказує на те, що Ісус Христос як друга особа Пресвятої Трійці сам є Божим Словом.

«Воплотившись Христос як Богочоловік приходить, щоб Боже Слово промовити до людини людською мовою. Воплотити Його у слова, якими людина послуговується, щоб спілкуватися і говорити. Для того, щоб людина могла Боже Слово почути, сприйняти і ним жити. Тому сьогоднішня неділя називається Неділею по Просвідченню, оскільки через Боже Слово людині сяє світло Божої правди, світло істини, яке розвіює її особисту темряву», — переконаний він.

За словами Блаженнішого Святослава, друга важлива деталь, на якій наголошує сьогодні Матей — це місце, звідки Христос почав свою проповідь. Бо Галилея — це було місце, з якого найбільше ізраїльтяни очікували небезпеки.

«Відтак Христос починає проповідь свого Божественного Євангелія про покаяння і близькість Царства Небесного саме там, де є перехрестя народів, культур, мов і уявлень про Бога», — зауважив Отець і Глава УГКЦ.

«Ісус починає свою проповідь зі закликом до людини: «Покайтеся, бо Царство Боже близько». У цій фразі є зміст того, про що Христос говорив, бо покаяння – це означає привернути свою увагу, свій розум, своє серце і життя назад до Бога. Саме близькістю з Богом є Царство Небесне», — пояснив Глава Церкви.

Предстоятель наголосив, що сьогодні вся Католицька Церква відзначає Неділю Божого Слова, яку встановив папа Франциск.

«Боже Слово, на якому сьогодні зосереджує увагу Христова Церква — це не лише написані тексти Священного Писання. Це також написане Боже Слово і передане нам як джерело нашої віри, яке ми можемо зрозуміти як певну силу, яка здатна змінити життя людини», — пояснив Предстоятель УГКЦ і пригадав, що про силу Божого Слова нам каже апостол Павло у листі до римлян, коли пише про те, що він не соромиться Євангелія, оскільки вона є силою Божою на спасіння кожному, хто вірує. Саме тому під час проповіді Христа з Нього виходила сила, яка всіх оздоровляла. Властиво Боже Слово і є силою, яка рятує, спасає, яка просвічує і оздоровляє.

На думку Глави Церкви в умовах пандемії ми починаємо наново відкривати важливість і місце Божого Слова у житті кожного християнина.

У Христовій Церкві, каже Блаженніший Святослав, ми черпаємо силу бути християнами зі Святих Таїнств, коли причащаємося Тіла і Крові нашого Спасителя, коли очищаємо наше сумління у Таїнстві Сповіді, а відтак всі сім Таїнств Божої Церкви є джерелом сили Святого Духа, щоб зробити людину новим сотворінням у Христі.

Саме тому УГКЦ заохочує всіх вірних щодня читати Боже Слово.

«Під час читання Святого Письма ми відчуваємо як те світло, про яке ми чуємо у сьогоднішньому Євангелії, торкає мене особисто. Сила Євангелії, якої не соромиться Павло, теж починає мене наповняти», — наголосив Глава УГКЦ.

«Сьогодні у неділю, коли ми бачимо Христа, який виходить на проповідь Божественного Євангелія будьмо подібними до тих, хто прислухався до Його проповіді, а відтак прийняв у своє життя життєдайну силу Божого Слова, яке нам несе Син Божий, як воплочене Слово Отця», — закликав проповідник.

«Читаймо кожного дня Святе Письмо. Незалежно від того, чи ми читаємо кілька стишків, чи цілу главу, бо важливо мати контакт з Божим Словом. Даймо час, щоб Божа Сила повіяла на нас, скріпила, а тоді почала нас перемінювати», — додав проповідник.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України