Техно

Китай намагається будувати космічні партнерські стосунки з країнами Перської затоки

Зображення Землі, зробленої в 2018 році Саудівським Аравійським оптичним корисним навантаженням на мікросупутнику Лонгхіан-2 на місячній орбіті. Кредит: Харбінський технологічний інститут/KACST

Гельсінкі – Китай має на меті розвивати співпрацю з новими космічними націями, включаючи Саудівську Аравію та Об’єднані Арабські Емірати.

Простір був названий одним із ряду пріоритетних областей протягом наступних трьох-п’яти років під час першого саміту Ради з питань співробітництва в Китаї (GCC), який відбувся в Ер-Ріяді на початку цього місяця.

“Китай готовий до співпраці з країнами GCC над супутником дистанційного зондування та комунікацій, використанням космосу, аерокосмічною інфраструктурою та відбором та навчанням космонавтів”, згідно з текстом основної промови, виголошеною президентом Китаю Сі Цзіньпінгом на саміті, грудень . 9.

Міжурядова група GCC включає Саудівську Аравію, Об’єднані Арабські Емірати, Бахрейн, Кувейт, Оман та Катар.

«Китай вітає космонавтів GCC на своїй космічній станції для спільних місій та експериментів з космічної науки зі своїми китайськими колегами. Китай вітає участь країн GCC у співпраці з корисними навантаженнями у своїх аерокосмічних місіях і розгляне створення спільного центру China-GCC для місячних та глибоких досліджень космосу “,-продовжив текст.

Незважаючи на те, що в явному масштабі та амбіціях широко свідчить лише про початкове вираження інтересу у встановленні співпраці в цих сферах, не маючи жодних ознак зобов’язань щодо фінансування чи практичностей на даний момент.

Промова ілюструє, що космічна станція в Китаї Тяньгун – яка в цьому місяці стала функціональною з її першою передачею екіпажу – буде використана у залученні країн світу.

Китай часто говорив про свою відкритість до підготовки космонавтів з інших країн і прагнув інтересу від на борту міжнародних космонавтів, що летять до Тяньгунга.

Практичні елементи того, як проводяться китайська міжнародна співробітництво з космонавтів, наприклад, будь -яка необхідна мова мови, не розкрита. Китай розпочав свій перший рейс екіпажу в 2003 році, а 10-а, шестимісячна місія Шеньчжоу-15, розпочалася наприкінці листопада.

Чиновник Китайської академії космічних технологій (CAST) нещодавно заявив, що Китай розглядає можливість розширення тримодульної станції Tiangong. Це забезпечило б більшу потужність для розміщення космонавтів. CAST також розробляє космічний корабель нового покоління, який зможе перенести до шести космонавтів на низьку орбіту Землі.

Місячна розвідка – це ще одна сфера, в якій Китай шукає партнерів, особливо для його бачення міжнародної дослідницької станції місячних (ILR). Зокрема, з шести країн GCC ОАЕ, Саудівська Аравія та Бахрейн вже є підписантами до Угоди Артеміди під керівництвом США.

У більш конкретній розробці з саміту, Frigin Space, фірма з використання космічних ресурсів на базі Шеньчжень, оголосив, що створить дочірню компанію, центр дослідницьких та розробок та виставковий центр у демонстраційній зоні співробітництва промислових потужностей Китаю-Уае, a Спільний проект під ініціативою пояса та дорожнього руху.

Простір Origin має свої приціли на видобутку астероїдів і вже має інші міжнародні відділення в Люксембурзі та Сінгапурі.

Космічна активність в регіоні Перської затоки в останні роки значно зросла. У ОАЕ було запущено космічний корабель на Марс і Місяць, і, як повідомляється, розглядає можливість внесення модуля повітряного замка в місячний шлюз NASA, а космонавт Еміраті повинен розпочатись довготривалою місією до Міжнародної космічної станції через домовленість з Аксіом Космос.

Тим часом два саудівські арабські космонавти вирушать до ISS на місію AX-2 не раніше весни 2023 року.

Саудівська Аравія та ОАЕ також вже створили початкове космічне співробітництво з Китаєм. Невелика камера з міста Abdulaziz City of Science & Technology (KACST) полетіла на місячний мікросателіт Longjiang-2 (DSLWP-B), запущений із релейним супутником для Lunar Far-Bide Lunar.

Саудівська Аравія також відправить експеримент до Тяньгунгу за допомогою механізму співпраці, створеного Китайським агентством космічного польоту та Управлінням ООН з питань космічних справ (UNOOSA). Експеримент вивчить вплив космічних променів на продуктивність сонячних батарей з високою ефективністю. Супутники Saudisat 5A та 5b були запущені довгим 2 березня 2018 року.

У вересні ОАЕ та Китай у вересні домовлено про Рейвер Рашид II літати разом із землею Chang’e-7, спрямованим на місячний південний полюс. Наразі ця місія запланована на 2026 рік.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України