ЄС|NATO

Чи зможе Німеччина реалізувати “кільцевий обмін” Taurus на Storm Shadow для ЗСУ

Нова глава “епопеї” під назвою Taurus для України отримала назву “кільцевий обмін”, тому час оцінити на скільки це реально

Джерело: Defence Express

Справжня епопея, яка все більше нагадує фарс, щодо можливості постачання до України крилатих ракет Taurus від Німеччини отримала нове продовження. На цей раз очільниця німецького міністерства закордонних справ Анналена Бербок підтримала ідею так званого “кільцевого обміну”.

За ним Берлін передає Лондону Taurus, а той посилює Україною черговою партією Storm Shadow. Й такий сценарій Анналена Бербок дійсно підтримала, але не у вигляді якогось юридичного акту, а висловлюванням під час ток-шоу на ARD.

За її словами Німеччина вже так робила з іншим озброєнням і це міг би бути варіант для крилатих ракет Taurus. Але слід розуміти, що від підтримки будь-якої ідеї лише одним членом кабінету міністрів до реалізації може бути дуже далеко.

Особливо, якщо згадати, що Анналена Бербок представник “партії зелених”, а канцлер Олаф Шольц – лідер соціал-демократичної партії. Й хоча обидві політичні сили разом із ліберальними “вільними демократами” входять у коаліцію – це не означає те, що кожен політик не набиває собі бали.

Окрім того, у питанні “кільцевого обміну” є ще одна сторона – Велика Британія. Також існує питання – а чи погодиться Лондон на це. Бо з ракетами Taurus є одне технічне питання – чи інтегровані вони саме під британські Eurofighter Typhoon.

Чи зможе Німеччина реалізувати "кільцевий обмін" Taurus на Storm Shadow для ЗСУ

Eurofighter FGR4

Маємо нагадати, що у Eurofighter все дуже складно стосовно версій, у порівнянні з яким Block-и американських машин – це “абетка”. У Eurofighter є Tranche – умовні партії машин, які вже б’ються на внутрішні оновлення – Phase, а також окремі модифікації Block. Тому цілком можливо, що версія британського Eurofighter FGR4 не підтримує Taurus, хоча німецькі це можуть. Зокрема, коли Іспанія замовляла Taurus у 2004 році, її Eurofighter прийшлось оновлювати.

Таким чином, окрім волі самого очільника німецького уряду, ще мають бути вирішені й ці технічні аспекти, звісно якщо Лондон буде вважати їх важливим.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України