Техно

Чи є зрушення у розвитку засобів РЕБ на державному рівні і куди рухатися далі

Особливо з урахуванням нещодавніх заяв на офіційному рівні про потребу державної підтримки виробників засобів радіоелектронної боротьби, які критично потрібні на полі бою

Джерело: Defence Express

Нещодавно Президент України Володимир Зеленський відзначав, що в Україні треба впроваджувати системний підхід у боротьбі з ворожими дронами, зокрема такими як “Орлан” та ZALA, які є “очима” артилерії противника, а також й проти ударних дронів — “від ідентифікації до ефективного застосування РЕБ і засобів ураження”. І також він відзначив, що сьогодні “кожен в Україні, хто може виробляти ефективні системи радіоелектронної боротьби, заслуговує на повне державне сприяння на всіх рівнях: і на центральному — від уряду, і в кожному регіоні, де є такий потенціал”.

Чи є зрушення у розвитку засобів РЕБ на державному рівні і куди рухатися далі — погляд виробника

Про те, як держава взаємодіє з виробниками у цьому напрямку Defense Express поспілкувався з Олексієм Чернюком, заступником генерального директора української компанії Kvertus (входить до складу NAUDI), яка відома рішеннями у напрямку систем захисту від безпілотників, а також радіоелектронної розвідки та боротьби.

“Наразі я думаю, що нам потрібна допомога у двох аспектах. Перший аспект — це фінансовий, і останнім часом ми бачимо зрушення у цьому аспекті на державному рівні. Ми вже виконуємо держзамовлення за деякими серіями пристроїв, тому ми бачимо зацікавленість держави. Звичайно, цього фінансування, яке є наразі, його абсолютно недостатньо. Потреба у військах у системах РЕБ значно більша, ніж наразі є по державних замовленнях. Але тут крига точно скресла і держава починає фінансувати виробників”, — відзначає Чернюк.

Другий аспект — інформаційний, а саме підтримка та висвітлення проблематики радіоелектронної боротьби. “Такого потужного ворога, як є у нас, треба перемагати якимось нелінійними підходами, робити все не шаблонно. Якщо почалася війна дронів, то треба не тільки виробляти та постачати мільйони дронів в армію, а й починати виробництво і засобів РЕБ, як мінімум у сотнях тисяч”, — відзначає представник Kvertus.

Він зауважує, що протягом двох років компанії вдалося кратно збільшити виробництво своєї продукції: “Масштабуємося абсолютно власними силами відповідно до потреб фронту. Бачимо, що треба, кому це треба і в яких кількостях. Якщо стоїть питання масштабуватися відповідно до потреб держави, то ми також це можемо зробити та вирости протягом року ще декілька разів. Для цього треба чіткий системний підхід держави до потреб в РЕБі. Наразі його немає. У нас є якась кількість держзамовлень, але це не таке число, щоб планувати масштабування хоча б на рік”.

У Kvertus наголошують, що сьогодні збільшують чисельність працівників, закуповують обладнання і шукають нових постачальників. “Але все відповідно до потреб фронту, які ми самі бачимо і за якими до нас звертаються. Але це поки що не на державному рівні”, — підсумовує Чернюк.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України