Війна рф проти України

Два роки виготовляються новітні німецькі САУ RCH 155 для ЗСУ

Що визначає тривалість виробничого циклу по цим артсистемам, чи варто “ламати систему”, та завдяки яким характеристикам RCH 155 настільки бажані для нашого війська

Джерело: Defence Express

Ще один аспект, який був піднятий в ексклюзивному інтерв’ю очільника KNDS Deutchland Ральфа Кетцела для Defense Express – це майбутні поставки для Збройних Сил України новітніх колісних САУ типу RCH 155, загальний портфель замовлень по яким для нашого війська уже складає 54 одиниці, перша з яких була передана уже в січні 2025 року.

В даному аспекті виникають питання про те, чи можна прискорити темп виробництва RCH 155 швидше за показник у два роки, ну й також – про переваг цих самохідних артустановок.

Щодо першого питання, то тут генеральний директор KNDS Deutchland Ральф Кетцел акцентує, що зараз цикл виробництва САУ RCH 155 складає від 2 до 2,5 років, і цей строк пришвидшити ніяк не можливо, бо “система працює так, як вона працює”. Іншими словами, тут образно кажучи не варто “ламати систему” в спробі прискорити темпи виробництва RCH 155. Тим більш, що у самій KNDS Deutchland докладають необхідних зусиль для скорочення цього строку.

Якщо ж йти до другого питання, а саме про характеристики й переваги RCH 155, то головне, що тут треба в першу чергу виділити – ця САУ спроектована за філософією, яка передбачає, що чим більше захищений піхотинець на полі бою, тим він краще воює.

Ну й відповідно, саме філософії “захищеність піхотинця = ефективність” підпорядковані такі переваги RCH 155, як можливість вести вогонь на ходу, що не можуть робити інші САУ в світі. Ну й також – рівень автоматизації цієї артустановки, для роботи якої необхідний екіпаж лише у дві особи.

Передача першої RCH 155 Україні (фото: Welt)

Ще однією перевагою RCH 155 можна назвати наявний потенціал модернізації, та можливість вдосконалення цієї САУ за досвідом “обкатки” в строю ЗСУ.

Якщо буквально, то глава KNDS Deutchland Ральф Кетцел про це каже так – “Перш за все, один з найбільших для усіх викликів полягає в тому, щоб інтегрувати в артилерійську систему засоби виявлення, безпілотники, систему прийняття командних рішень. Ми наближаємося до цього, і раді, що постійно контактуємо з українською армією. Тож, безумовно, у нас дуже скоро буде модернізація у цифровій компоненті.

Окрім цифровізації і тактичного аспекту, ми, звичайно, засвоїли інші уроки. І тому припускаємо, що будуть вимоги щодо інших модифікацій, але не глобальні, а специфічні”.

Ну і врешті, що варто також виділити – на передачу новітніх САУ RCH 155 для України не було жодних політичних обмежень зі сторони уряду Німеччини, і це попри той аспект, що ЗСУ отримають на озброєння такі артсистеми першими, і значно раніше, аніж отримає Бундесвер.

Андрій Петренко

Останні повідомлення

Болгари понад 5 років чекали на F-16 та нарешті отримали

З виробництвом F-16 стався так званий "ідеальний шторм", але з огляду на все наразі у…

4 хвилини тому

Росія дійсно веде роботи зі створення модернізованої версії ракети “Искандер” на 1000 км

Ворог дійсно веде роботи зі створення модернізованої версії ракети 9М723 для ОТРК "Искандер", але є…

13 хвилин тому

Ракетний удар по Одесі: центр міста засипаний уламками

Після ракетної атаки по Одесі центр міста вкрився уламками скловати, що розлітається, наче сніг. Вибух…

2 години тому

Китай будує величезний військовий об’єкт, який можуть використати для повномасштабного вторгнення на Тайвань

Цей комплекс, який розташований за 30 км від Пекіна та площею понад 600 гектарів, буде мінімум…

12 години тому

СБУ затримала депутата, який замовив убивство підприємця з Полтавщини

Контррозвідка та слідчі Служби безпеки України викрили депутата Полтавської обласної ради на організації замовного убивства.…

12 години тому

СБУ встановила особи 4-х російських генералів, які наказали вдарити по Харківському гіпермаркету, де убито 19 і травмовано 46 цивільних

Служба безпеки зібрала доказову базу на військове командування рф, яке організувало повітряний удар по цивільній…

12 години тому