Авторські статтіНовини

Чи можна працювати в Італії із дозволом на проживання для навчання

Чи можна працювати і Італії, якщо ваш дозвіл на проживання видано для навчання, чи його слід конвертувати, необхідно запитувати конвертацію документа?

 


Дозвіл на проживання для навчання видається навчатися в італійських ВУЗах, чи курсах професійної підготовкиї. Закон, дозволяє власникам цього типу пермессо займатися трудовою діяльністю за наймом, але обмежує тривалість робочого часу. Зокрема, роботодавець може найняти іноземця  за умови, що робочий графік не перевищуватиме 20 годин на тиждень (максимум 1040 годин на рік).

Студент із навчальним пермессо може бути найнятий на роботу за дотримання вищевказаної умови без необхідності конвертації типу дозволу на проживання. Більше того, навіть якщо іноземний студент запросив би конвертацію, іміграційний відділ відхилив би його  заявку.

Конвертація студентського перемессо в дозвіл на здійснення трудової діяльності для найманої роботи допускається, лише за наявності робочого контракту з тривалістю робочого графіку понад 20 годин в тиждень. У цих випадках,  законом передбачено окрему процедуру.

Роботодавець, який має намір найняти громадянина країни, що не є членом ЄС, має і має студентське пермессо, за трудовим контрактом “парт-тайм” з робочим часом, що не перевищує 20 годин на тиждень (протягом 52 тижнів можна накопичити максимум 1040 годин) повинен в будь-якому випадку зробити повідомлення про найм (comunicazione di assunzione) з метою встановлення законних трудових відносин.

Якщо мова йде про домашній персонал, наприклад робота доглядальниці або бебі-сіттера, повідомлення надсилається в INPS через передбачені процедурою канали (електронна пошта, патронат або Call-центр), щонайменше на один день до початку робочих відносин.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України