Авторські статтіДіаспора

Чеський прем’єр опинився в центрі сімейно-політичного скандалу

Шість парламентських партій вимагають відставки прем’єр-міністр Чехії Андрея Бабиша з інтерв’ю його сіна, в якому тій звинуватив співробітників батька в тому, що вони утримували його в Криму. Скандал пов’язаний зі справою бази для відпочинку та конференцій Čapí hnízdo («Гніздо лелеки»). Син Бабиша заявивши в інтерв’ю, що підписував якісь документи, що стосуються бази, але не знав, що в них міститься. Журналісти під час інтерв’ю знімали його на приховану камеру.

Під вимогою відставки підписалися депутати від громадянських демократів, «піратів», Партії прямої демократії, християнських демократів, ТОП 09 та руху STAN. Вони готові голосувати за недовіру уряду.

Раніше Андрій Бабиш говорив, що власником фірми ZZN Agro Pelhřimov, контролювала базу, були його діти, його тодішня партнерка і його брат. Це було в 2007 році. Фірма випустила анонімні акції, нібито щоб приховати структуру власності. Роком пізніше фірма отримала в якості державних дотацій 54 млн крон. Кілька років тому фірма увійшла до складу компанії Imoba, підконтрольної холдингу Agrofert, яким володіє Андрій Бабиш. Правоохоронні органи з тих пір намагаються залучити Бабиша і членів його сім’ї до відповідальності, а Мінфін Чехії прислухався до рекомендацій Єврокомісії та виключив проект Čapí hnízdo з системи фінансування з фондів ЄС.

Андрій Бабиш звинувачення відкидає: «Це огидна спроба нападу на моїх дітей. Не думав, що буду змушений коментувати стан здоров’я своїх дітей. Впевнений, батьки, які зіткнулися з подібними проблемами своїх дітей, мене зрозуміють. Це неприємно, але я повинен це зробити. На мого сіна напали в швейцарській квартирі, знімали його прихованою камерою і задавали питання з підступом, щоб отримати потрібну відповідь. Таємно знімати психічно хворої людини — це верх цинізму, це огидно».

На його думку, йдеться про сплановану кампанію з метою дестабілізувати Чехію. Він додав, що син страждає біполярним розладом і живе з матір’ю в Швейцарії, так як йому потрібен догляд.

Поліція ЧР перевірить інформацію про те, що сіна Бабиша викрали і проти його волі тримали за кордоном.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України