Авторські статтіДіаспора

Чеських поліцейських покарали за селфі зі знаменитим ув’язненим

Їржі Кайинек і дружина президента Чехії Івана Земанова. Фото: Фейсбук Мілоша Земана

Троє чеських поліцейських отримали дисциплінарне стягнення за фотографії з найвідомішим чеським укладеним Їржі Кайнеком, помилуваним навесні минулого року.

Фотографія була зроблена перед будівлею Технічного університету Острави і розійшлася по соціальним мережам. Кайинек позував на тлі поліцейського автомобіля.

У підсумку, поліцейські отримали дисциплінарне стягнення, яке вже набуло чинності. Деталі не розголошуються, оскільки закон дозволяє зберігати завісу таємниці над дисциплінарними справами. Відомо лише, що начальство вбачав у спільній фотографії з Кайинеком удар по професійної честі.

Їржі Кайинек ставши першим в Чехії засудженим до довічного терміну, отримав помилування. Йому регулярно відмовляли у відновленні судового процесу й не реагували на скарги. Про дострокове звільнення Кайинек міг просити лише в 2022 році.

Їржі Кайинек народився 11 січня 1961 р. в Праховицах. Батько — робітник в штампувальному цеху, мати працювала в будівництві. Навчався в сільськогосподарському училищі. Займався спортом, любив мотоцикли і зброю. Ніколи не пив і не курив. В період навчання почав професійно грати в карти. У 1982 р. отримав перший умовний термін за грабіж. В 1985 р. був засуджений на вісім років за крадіжку і напад на співробітника правоохоронних органів. У 1990 р. був звільнений за амністією.

В історії Їржі Кайинека, звинуваченого в скоєнні в 1993 р. замовного вбивства, багато білих плям. Винен чи не винен Їржі Кайинек у злочині, за який він отримав довічний термін — найбільш обговорювана в Чехії тема на протязі останніх 20-ти років.

У 1994 р. суд визнав його винним у подвійному вбивстві і засудив до довічного ув’язнення. Майже відразу з’явилися сумніви в правильності судового рішення, у пресі про Кайинеке почали писати як про жертву поліцейського свавілля. Слідство нібито було необ’єктивним, якісь «перевертні в погонах» підставили невинного. У 2000 р.Кайинек втік з чеської в язниці суворого режиму «Світів». Зухвала втеча зробила Їржі героєм. Люди, які вважають його непричетним до злочину, організували фан-клуб, а одна з чеських радіостанцій привернула Кайинека до своєї рекламної кампанії, розвісивши по всій країні білборди з ліпленням «Радіо на все життя» і з фотографією, на якій Кайинек в навушниках слухає радіо.

У 2010 р. в Чехії вийшов художній фільм «Кайинек» (Kaj?nek) з російським актором Костянтином Лавроненко у головній ролі. Фільм подивилися 790 тис. глядачів, збори склали 83,5 млн крон.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.