Чеських поліцейських покарали за селфі зі знаменитим ув’язненим

Їржі Кайинек і дружина президента Чехії Івана Земанова. Фото: Фейсбук Мілоша Земана

Троє чеських поліцейських отримали дисциплінарне стягнення за фотографії з найвідомішим чеським укладеним Їржі Кайнеком, помилуваним навесні минулого року.

Фотографія була зроблена перед будівлею Технічного університету Острави і розійшлася по соціальним мережам. Кайинек позував на тлі поліцейського автомобіля.

У підсумку, поліцейські отримали дисциплінарне стягнення, яке вже набуло чинності. Деталі не розголошуються, оскільки закон дозволяє зберігати завісу таємниці над дисциплінарними справами. Відомо лише, що начальство вбачав у спільній фотографії з Кайинеком удар по професійної честі.

Їржі Кайинек ставши першим в Чехії засудженим до довічного терміну, отримав помилування. Йому регулярно відмовляли у відновленні судового процесу й не реагували на скарги. Про дострокове звільнення Кайинек міг просити лише в 2022 році.

Їржі Кайинек народився 11 січня 1961 р. в Праховицах. Батько — робітник в штампувальному цеху, мати працювала в будівництві. Навчався в сільськогосподарському училищі. Займався спортом, любив мотоцикли і зброю. Ніколи не пив і не курив. В період навчання почав професійно грати в карти. У 1982 р. отримав перший умовний термін за грабіж. В 1985 р. був засуджений на вісім років за крадіжку і напад на співробітника правоохоронних органів. У 1990 р. був звільнений за амністією.

В історії Їржі Кайинека, звинуваченого в скоєнні в 1993 р. замовного вбивства, багато білих плям. Винен чи не винен Їржі Кайинек у злочині, за який він отримав довічний термін — найбільш обговорювана в Чехії тема на протязі останніх 20-ти років.

У 1994 р. суд визнав його винним у подвійному вбивстві і засудив до довічного ув’язнення. Майже відразу з’явилися сумніви в правильності судового рішення, у пресі про Кайинеке почали писати як про жертву поліцейського свавілля. Слідство нібито було необ’єктивним, якісь «перевертні в погонах» підставили невинного. У 2000 р.Кайинек втік з чеської в язниці суворого режиму «Світів». Зухвала втеча зробила Їржі героєм. Люди, які вважають його непричетним до злочину, організували фан-клуб, а одна з чеських радіостанцій привернула Кайинека до своєї рекламної кампанії, розвісивши по всій країні білборди з ліпленням «Радіо на все життя» і з фотографією, на якій Кайинек в навушниках слухає радіо.

У 2010 р. в Чехії вийшов художній фільм «Кайинек» (Kaj?nek) з російським актором Костянтином Лавроненко у головній ролі. Фільм подивилися 790 тис. глядачів, збори склали 83,5 млн крон.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh