Чеські в’язниці переповнені

П’ять років тому колишній президент Чехії Вацлав Клаус оголосив часткову амністію, яка «розвантажила» переповнені тюрми. Нині ситуація знову ускладнилася: відбувають покарання в Чехії 21.808 осіб, розподілених по 35 тюрмах. При цьому місць у цих в’язницях нараховується на 800 менше, ніж в’язнів.

Про проблему йдеться у матеріалі на сайті Idnes.cz.

Є 3 способи її вирішити. Перший — будівництво нових в’язниць. Але місцева влада всіляко цьому перешкоджають, посилаючись на небажання населення бачити подібних сусідів.

Можна частіше виносити умовні вироки або штрафувати порушників замість позбавлення волі. Але багато суддіі стверджують, що далеко не кожен підсудний готовий чесно заплатити великий штраф, а стягнути його проблематично.

Для умовних покарань або домашнього ув’язнення потрібні якісні електронні браслети і чітко прописане законодавство. Чеська держава не може багато років забезпечити ні того, ні іншого.

Описуються і майже курйозні випадки. Наприклад, у слідчому ізоляторі на Панкраці, і без того переповненому, почали ремонтувати кілька камер. А за законом вчинили перший злочин не можна саджати разом з рецидивістами, крім того, ув’язнені повинні бути розподілені за віковими групами. Проблему навряд вирішили.

Після амністії Вацлава Клауса влади прийняли рішення закрити вязницю в Драгоніце. Але рік тому її знову відкрили. І це свідчить ще про одну проблему, а саме великому числі рецидивістів. На думку правозахисників, чеські вязниці не здатні виправити людей.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh