ЄС|NATO

Чеські військові та резервісти закуплять 10 тис. безпілотників FPV для ЗСУ

За підтримки головнокомандувача армії Чехії створено об’єднання Group D, яке запустить громадський збір коштів під назвою Nemesis, де зберуть 4,5 мільйона доларів на безпілотники для українських військових.

“Росіяни зрозуміли важливість безпілотників на полі бою і нарощували їхнє виробництво під час війни. Виготовляють їх у в’язницях і училищах. Ми знали, що треба якось реагувати”, – розповів Чеському радіо інвестор і військовослужбовець активного резерву армії Ян Веверка.

Українським військовим також необхідно дедалі більше дронів. Тому Веверка разом з актором Ондржеєм Ветхим та експертом з безпеки Міланом Мікулецьким у рамках новоствореної асоціації хоче допомогти їм. Назва новоствореної громадської організації нагадує “Спеціальну групу D”. Вона була заснована у Великій Британії в 1941 році, а її розвідники відбирали та навчали чехословацьких десантників для висадки на території, окуповані нацистською Німеччиною.

Найближчими днями вони запустять публічний збір коштів під назвою Nemesis. Вони хочуть зібрати близько ста мільйонів крон для десяти тисяч дронів FPV. Це дрони, які завдяки камері в режимі реального часу передають своєму оператору все, що вони «бачать».

Генерал-лейтенант Карел Ржегка тримає дрон FPV. Хоче зібрати кошти на їхню закупівлю для України. На фото з актором Ондржеєм Ветхим. Фото: Чеське радіо

Членами спілки є також військові, члени активного резерву армії та брати Мікулаш і Мартін Кроупа із благодійної організації Post Bellum. Post Bellum протягом майже двох років війни зібрала для України допомоги на півмільярда чеських крон. Окрім шоломів, були також балістичні жилети або тепловізори.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України