Авторські статті

Чернігівці проти варягів в органах правопорядку

Новий уряд, що прийшов до влади на хвилі антиполіцейских протестів, доводить серйозність своїх намірів на ділі. Глава МВС Арсен Аваков призначив нового начальника ГУ МВС в Чернігівській області. Ним став генерал-майор Олег Демченко, якого перевели до нас із Харкова. Громада Чернігова неодноразово заявляла про спірність цієї кандидатури з погляду люстрації та професіоналізму.

Нам, людям які побороли злочинний режим, ціною життя патріотів та титанічних зусиль народу, не байдужа доля силових відомств. Про це свого часу заявляв Майдан. Це підтвердив на словах і нинішній міністр Арсен Аваков. Після зустрічі з головою люстраційного комітету Єгором Соболєвим він пообіцяв, що всі спірні кандидатури будуть зняті. Цього не відбулося, тож ми залишаємо за собою право на дію.

Декілька цікавих фактів з біографії генерала Демченка.

1. Призначення Олега Демченка на посаду начальника УМВС України у Харківській області відбувалося таємно, що ми спостерігаємо і зараз. Журналістів ніхто на представлення не запрошував, постфактумом лише повідомили ЗМІ на офіційному сайті. На представленні Демченка був один із замів Захарченка Сергій Лікар, мер-сеператист Геннадій Кернес та зам Добкіна, який зараз проходить по справі сеператизму.

2. Генерал міліції везе з собою власну команду замів, тобто кар’єрного росту місцевим правоохоронцям не бачити, як власних вух. На підтвердження – факти: очоливши харківське УМВС Демченко перетягнув із Сум свого заступника Миколу Светочева.

3. Обіймаючи посаду головного міліціонера Харківщии Олег Демченко, очолив обласне спортивне товариство “Динамо”. Здавалося б що тут такого? Але всі ми знаємо, що за спортивними товариствами закріплено майно, тому вони є ласим шматком для горе-ділків. До слова, призначення Демченка головою спортивного товариства відбулося з одночасним призначенням Кернеса курувати фігуристів, а Добкіна гольфістів.

4. Питання професіоналізму стоїть також дуже гостро. За його керівництва в Харкові відбулася низка резонасних вбивств, які так і не розкрили. Зокрема, це вбивство інкасаторів, розстріл кіллером бізнесмена у його власному авто, загибель журналіста Климентьєва. І досі у всіх на вухах історія з відрізаними головами судді Трофимова та його родини.

5. За час його керівництва міліція не просто не захищала протестантів від нападів сеператистів та прихильників влади, а безпосередньо брала участь у тиску на мітингувальників. На їх очах тітушки та “Оплот” били людей, а керівництво міліцейської академії направляло курсантів для розгону Майдану. Зараз ми маємо можливість спостерігати за розгулом сеператистів, гостей із РФ і нереагування на побиття українських громадян з боку міліції.

6. Звання генерал-майора міліції Олегу Демченку особисто присвоїв Янукович, ще коли той перебував на посаді очільника Сумського УМВС. Демченко – був до останнього вірним режиму.

7. Олега Демченка насправді можна і потрібно притягувати до відповідальності за саботаж роботи правоохоронних органів і підтримку сеператизму. У час формування нового уряду харківська міліція відмовилася підпорядковуватися новій владі і міністру Авакову. Більше того керівництво обласної міліції звернулося до харків’ян з проханням допомогти захищати владу регіоналів від народного гніву.

Чернігівські обласні представництва ПРАВОГО СЕКТОРУ, Самооборони, «Ніхто Крім Нас» вимагають:

1. Негайного звільнення Олега Демченка з посади обласного начальника УМВС.
2. Призначення на посаду нового начальника має відбутися виключно через публічну процедуру з врахуванням думки громадськості та обов’язковим розглядом майбутньої кандидатури представниками Люстраційного комітету.
3. Розпуск існуючої Громадської ради при УМВС України в Чернігівській області, яка не виконує покладених на неї функцій з правового захисту громадян та контролю за діяльністю правоохоронних органів. Створення нової Громадської ради та включення до неї представників Правого Сектору, Самооборони, «Ніхто Крім Нас» та Люстраційного комітету.

Наші вимоги ми закріплюємо двома тисячами підписів чернігівців, які висловилися проти призначення Олега Демченка на посаду головного міліціонера Чернігівщини. Ми готові оплатити генералу поїздку в Харків і посприяти з купівлею квитка на поїзд. У разі невиконання наших вимог, ми залишаємо за собою право на більш рішучі дії, ніж публічні протести!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.